Menu

O2: Nový datový roaming

15.11.2007 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Telefónica O2 přináší více svobody datovému roamingu

O2: Nový datový roaming

Nový tarif pro datový roaming mobilních služeb je dostupný po celém světě ve všech sítích, které umožňují datový roaming prostřednictvím technologií GPRS nebo 3G (UMTS). Kromě nižších cen nabízí tento tarif také jednodušší a přehlednou strukturu zemí, které jsou rozděleny do tří geografických zón, nezávisle na zvoleném lokálním operátorovi. Zákazník - využívající předplacené nebo paušální mobilní služby - se tak již nemusí obávat vyšších nákladů při využívání jiných sítí a tyto výhody se nyní rozšiřují i do zemí, ve kterých společnost Telefónica O2 nepůsobí.

Od 15. listopadu 2007 bude tento nový datový tarif aplikován na všechny uživatele předplacených i paušálních služeb, kteří využívají datové služby v zahraničí.

"Zákazníkům dokazuje, že postupné zlevňování roamingových produktů je naší dlouhodobou strategií. Zároveň chceme, aby všechny naše služby byly dostatečně transparentní. Proto jsou naše nové datové tarify založeny na jednoduchém a přehledném principu," komentuje novu nabídku Matts Johansen, ředitel pro marketing v korporátním a podnikatelském segmentu společnosti Telefónica O2.

Podle této nové koncepce jsou všechny země rozděleny do tří zón: EU, ostatní evropské země a zbytek světa. V rámci těchto zón jsou data účtována vždy jednotným způsobem, přičemž ceny jsou pro všechny místní operátory stejné. Zákazník se tak již nemusí zabývat tím, která síť je levnější. Zákazníci rovněž ocení, že účtovaná částka není závislá na přenosové technologii, ale je stejná jak pro GPRS, tak také pro EGDE, UMTS či HSDPA. Přenesená data se účtují po 100 KB .

Ceník

Zóna

Cena v Kč (včetně DPH)

za 100 KB

EU29,75
Zbytek Evropy41,65
Zbytek světa65,45

Datové balíčky

K novému tarifu pro datový roaming bude od 20. listopadu 2007 zákazník moci využít i některý z cenově ještě výhodnějších balíčků pro zvolený objem dat. Ten mohou paušální zákazníci vyčerpat během svého zúčtovacího období, majitelé předplacených karet pak do 30 dnů. V daném období je možné mít aktivovaný pouze jeden balíček, po vyčerpání stanoveného objemu je další užívání zpoplatněno standardními cenami dle tarifu. Všechny datové balíčky jsou platné pro celý svět. Výjimkou je pouze balíček 250MB , který lze využít pouze v zemích Evropské unie a bude nabízen v rámci promo akce od 20. listopadu 2007 do 29. února 2008.

Pro zákazníky předplacených služeb jsou určeny balíčky 2 MB, 4 MB a 10 MB. Paušální zákazníci mohou využít kterýkoliv balíček uvedený v tabulce.

Ceník

Objem datCena v Kč (včetně DPH) za měsíc
2 MB297,50
4 MB593,81
10 MB1 188,81
50 MB1 773,10
250 MB2 368,10

Aktivace

Datové balíčky je potřeba si aktivovat. Zákazníci mohou službu jednoduše aktivovat přes *11. Zákazníci předplacených služeb mohou aktivaci provést zasláním SMS ve tvaru Data x (kde x je objem dat), na číslo 999 225.

Objem datAktivace pomocí SMSDeaktivace pomocí SMS
2 MBData2Data 2D
4 MBData4Data 4D
10 MBData10Data 10D

Komentář redakce: Nový tarif vítáme, používat jej budou moci opravdu jen zámožní uživatelé. Nebo je snad někdo z vás ochoten zaplatit za stažení e-mailu s přílohou 300 Kč? Kdo cestuje do zahraničí, může využít internetové kavárny. Těch je po světě celá řada, platí se za strávený čas a cena je o několik řádů nižší.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení