Menu

O2 rozšíří pokrytí 3G technologií

18.08.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
již v nejbližších letech

O2 rozšíří pokrytí 3G technologií

Společnost Telefónica O2 Czech Republic v současné době disponuje jako jediný český operátor pokrytím sítě 3G, založenou na technologii UMTS/HSDPA, a to v Praze, Brně a Karlových Varech.

Společnost plánuje do konce roku 2009 rozšířit signál do dalších 20 až 30 měst České republiky. Mezi prvními se mohou na rozšíření pokrytí těšit například obyvatelé OstravyPlzně, a to v prvním čtvrtletí příštího roku. Během příštích 2 - 3 let by tak mělo být pokryto více než 70 % populace České republiky.

Z vysokorychlostních mobilních služeb operátorů v České republice, umožňuje v současnosti HSDPA systém nejvyšší přenosovou rychlost.V lokalitách pokrytých touto technologií, se zákazníci nejrychleji připojí k internetu a budou si moci prohlížet stránky, posílat e-maily, stahovat a streamovat mnohem rychleji než v jiných sítích.

Technologie pro třetí (proto 3G) generaci mobilních telefonních sítí, umožňuje nyní přenosy dat až rychlostí 3,6 Mbit/s, v horizontu 2 let až 7,2 Mbit/s.

Komentář redakce: Současné pokrytí HSPDA je opravdu k smíchu. Pár ulic v Praze, Brně a několik metrů v Karlových Varech. Když Telefónica věděla, že začne prodávat iPhone, mohla si s pokrytím dát větší práci. Navíc rychlost HSDPA není žádný zázrak. U:fonovo CMDA revize A je v reálu rychlejší. Pro Telefónicu je ostudou, že pokrytí je tak žalostné a ohánět se koncem roku 2009 je velký trapas.

Vratislav Klega

 

Pokrytí HSDPA

V Karlových Varech je pokryto úzké centrum:

 

Praha je plná bílých míst, takže použití je velmi nepohodlné a nestabilní:

 Brno na tom není o mnoho lépe:

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení