Menu

O2 se postará o počítače

25.09.2007 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Výhodné počítačové řešení pro každou firmu od O2

Tlefónica O2 se postará o počítače

Společnost Telefónica O2 Czech Republic je dlouhodobě největším poskytovatelem telekomunikačních služeb pro firemní zákazníky. Novinkou v nabídce pro malé a střední firmy, která bude spuštěna 1. října 2007, je O2 Počítačové řešení - kompletní řešení počítačového vybavení firmy za příznivou měsíční cenu bez jakýchkoliv dalších skrytých nákladů. Na tomto řešení se společně se společností Telefónica O2 podílí také společnosti Hewlett-Packard a Microsoft.

 „Počítače už se nepoužívají jen k ukládání a zpracovávání informací, ale hlavně ke komunikaci. A protože O2 je v komunikačním byznysu jedničkou, je pro nás přirozené spojit počítačové řešení s našimi možnostmi připojení k internetu. Když firemní zákazník přenese starosti o počítače, sítě a připojení na externího dodavatele, v tomto případě na O2,  uvolní si ruce a bude se moci plně soustředit jen na činnosti sousvisející s růstem jeho firmy. Je zkrátka výhodné, když se o rutinní provoz stará firma jako je O2, která dokáže IT spravovat na dálku," uvádí Fernando Astiaso, viceprezident pro firemní zákazníky společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

V rámci služby O2 Počítačové řešení si mohou zájemci vybrat celkem z pěti kvalitních stolních počítačů a notebooků Hewlett-Packard se splátkami již od 585 Kč měsíčně (bez DPH). Měsíční cena zahrnuje kromě samotné instalace a aktivace také záruku i pojištění počítačů. Všechny počítače jsou vybaveny operačním systémem Microsoft XP a dalším softwarem nezbytným pro kancelářskou práci a samozřejmě i antivirovým programem O2 PC Strážce. Služba O2 Počítačové řešení také nabízí kompletní výměnu hardwaru každé 2 nebo 3 roky, dle volby (smlouvy) zákazníka.

Kromě samotného počítače, vybaveného potřebným softwarem, zákazníci se službou O2 Počítačové řešení získají také bezkonkurenční servis svých počítačů bez nutnosti vynakládání vlastních lidských zdrojů. Pro uživatele je připravena asistenční telefonní linka dostupná každý pracovní den od 8,00 až do 21,00 hod.. Tým specializovaných  operátorů je připraven vyřešit jakékoliv softwarové potíže do 2 hodin, včetně možnosti vzdáleného přístupu k počítači zákazníka. V případě poruchy hardwaru navštíví servisní technik hned druhý pracovní den zákazníka přímo v místě podnikání a vymění vadný hardware.

Komentář redakce:  

Nejedná se o žádný nový obchodní model, přesto je velmi zajímavý a pro velké množství malých a středních firem může znamenat nejen finanční úsporu, ale také zkvalitnění výpočetní techniky. Firmy, které nemají čas se rozhodovat, zda koupit Intel nebo AMD, jestli je lepší 1 GB RAM nebo výkonnější grafická karta získají řešení na klíč a už se nemusí o nic starat. Každé 2 nebo 3 roky dostanou nová zařízení (počítače i notebooky), včetně migrace dat.

Nevýhodou je slabá softwarová výbava. Na počítačích bude nainstalován operační systém Windows XP, málo rozšířený kancelářský balík MS Works a základní bezpečnostní výbava. Kdo bude používat další programy, tomu O2 nezaručí ani funkčnost, ani podporu. Přičemž klasická IT oddělení takové problémy samozřejmě řešení.

Podle našeho názoru je toto řešení vhodné do firem, ve kterých nemají představu o fungování počítačů a potřebují řešení na klíč. Pro ostatní jsou mnohem zajímavější balíčky, které nabízejí prodejci počítačů a počítačové servisy.

Pod článekem naleznete propagační videa od O2, která službu představují. 

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení