Menu

Odhalení Kaspersky Lab

10.11.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Zneužití YouTube pro videospam

Zneužití YouTube pro videospam

Společnost Kaspersky Lab oznamuje, že její odborníci zaznamenali velké množství spamů odkazujících na reklamu na serveru YouTube. Nevyžádané e-maily byly rozesílány v mnoha variacích, všechny však obsahovaly stejný odkaz.

YouTube je velmi atraktivním zdrojem pro distribuci spamu díky své celosvětové popularitě. Již v roce 2007 předpovídali specialisté ze společnosti Kaspersky Lab možnost zneužití serveru YouTube jako prostředku k rozesílání nebezpečných e-mailů. Toto je však první případ, kdy jsou uživatelé přímo přesměrováni ke sledování reklamního videa. „Je přirozené, že tento typ reklamy je zajímavější a zasáhne mnohem více uživatelů," říká Daria Gudková, ředitelka obsahové analýzy a výzkumu v Kaspersky Lab. „Před dvěma lety zneužili spammeři jméno YouTube a místo zajímavého videa byli uživatelé přesměrováni na reklamní sdělení. Nyní vede odkaz přímo na populární server YouTube, kde je umístěna nevyžádaná reklama."

Není to letos poprvé, co byli tvůrci spamů kreativní. V dubnu byly zaznamenány zprávy obsahující nestandardní obrazový materiál, které inzerovaly služby spammerů. Tyto grafické soubory byly také upraveny pomocí metod využívajících obrazový šum, které způsobily spamovým filtrům značné problémy. Společnost Kaspersky Lab proto znovu upozorňuje na důležitost zapnutého spamového filtru, který blokuje nevyžádanou a potenciálně nebezpečnou korespondenci. Spamové filtry v produktech společnosti by také měly mít nastaven mod „učení", díky němuž se neustále zlepšuje ochrana proti všem typům nevyžádané pošty.

INFO: www.kaspersky.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení