Menu

Odolná a vodotěsná videokamera s vysokým rozlišením

22.02.2011 14:08 | Redakce Chip + Přidat komentář
Odolná a vodotěsná videokamera s vysokým rozlišením

Odolná a vodotěsná videokamera s vysokým rozlišením | foto: CHIP

Nová videokamera Panasonic HM-TA20 je určena především mladé generaci, která chce zachytit svoje sportovní a další aktivity. Je totiž malá a odolná a dokáže pořizovat záběry i při minimálním osvětlení.

Kamera má kapesní, odolné a vodotěsné tělo. Díky malým rozměrům se schová do každé kapsy a nic se jí nestane ani na písečné pláži, při pádu na zem (z výšky do 1,5 m) nebo pod vodou (do hloubky 3 metrů). Pohotovou momentku v rozlišení 8 MPx, nebo videa v Full HD kvalitě pořídíte z jakékoliv akce.

Navzdory kapesním rozměrům natáčí kamera záznam v nejvyšším rozlišení Full HD neboli 1 920 x1 080 frekvencí 30 snímků za sekundu. Záznam se ukládá do digitálního formátu MP4. Kamera je vybavena vestavěným USB rozhraním a po připojení k počítači se software automaticky spustí, a tudíž není nutné instalovat žádný další. Natočený záznam můžete rovnou poslat z počítače na Facebook nebo YouTube.

TA20 má LCD displej s úhlopříčkou 7,6 cm a dotykovým ovládáním. Prostřednictvím displeje lze nejen volit příkazy v menu, ale také natáčení spouštět a přerušovat, případně ovládat zoom. Za pozornost stojí speciální režim pro noční práci, v němž záznam i při minimálním osvětlení. Kromě natáčení videozáznamů zvládá TA20 i fotografovat v rozlišení 8 megapixelů.

Kamera je rovněž vybavena funkcí Inteligentní auto včetně detekce tváří, která nastavuje kameru tak, aby záznam byl kvalitní bez dalšího nastavování. Kromě odolné videokamery TA20 nabídne Panasonic i levnější model TA2. Také on bude vybaven dotykovým displejem s úhlopříčkou 7,6 cm a režimem pro noční natáčení. Obě kamery budou na trhu dostupné od června 2011.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení