Menu

Odolný fotoaparát s vysokou světelností

08.05.2012 10:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
„Podvodní řada“ fotoaparátů Olympus TOUGH má nového člena. Model TG-1 má kvalitní objektiv s vysokou světelnost í, OLED displej, rychlost a odolnost.

Model TG-1 se stává vlajkovou lodí odolných fotoaparátů TOUGH. Mezi největší překvapení patří světelný objektiv f2.0, který podle výrobce zachytí pěkné záběry i za snížené hladiny světla v hloubce 12 metrů pod hladinou. A to je zároveň i maximální hloubka, do které je tento fotoaparát určen.
TG-1 je vodotěsný (do 12 m), nárazuvzdorný (pád do 2 m), mrazuvzdorný (do -10°C) a tlakuvzdorný (100 kg). Pro pokročilé fotografy jsou k dispozici i předsádkové čočky – tele a rybí oko, které se nasazují s pomocí redukčního kroužku do bajonetu vestavěného v těle fotoaparátu. Zadní straně dominuje velký 3” OLED displej s vysokým kontrastem a jasem, v horní části lze najít GPS modul.
Co se týká základních technických parametrů, fotoaparát má 4x širokoúhlý optický zoom (25-100 mm) a rozlišení 12 Mpx. V menu je několik nových expozičních režimů: režim pro focení za šera, režim pro focení sportu a jeden pro focení super makro detailů. Zvládne nahrávat video 1080p Full HD se zvukem.
TG-1 se objeví na pultech prodejen v polovině června 2012.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení