Menu

Odolný tablet s termokamerou

22.03.2018 10:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odolný tablet s termokamerou

Odolný tablet s termokamerou | foto: CHIP

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 s termální kamerou FLIR Lepton nabízí různé možnosti využití a to především v průmyslu.

Společnost Panasonic představila odolný tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 vybavený termálním zobrazováním. Umožňuje snímat a zpracovávat termální fotografie na cestách. Tablet s úhlopříčkou 7 palců je vybavený mikrokamerou s termálním zobrazováním FLIR a funguje na systému Windows.

fz-m1-thermal-imaging-2-nahled

Kombinace termální kamery a výkonného odolného tabletu Panasonic s je vhodná pro různé podnikové oblasti a použití. Kromě zřejmých použití při vyhledávání tepla, které mohou využívat protipožární a jiné nouzové služby nebo zaměstnanci v sektoru obrany, lze tepelné zobrazování využít ve výrobě ke kontrole výrobní linky a při zajišťování kvality. Dále také při provádění údržby a oprav technickými a terénními službami, v oborech týkajících se ropy a plynu, letectví, automobilového průmyslu nebo stavebnictví při správě aktiv a diagnostice.

fz-m1-thermal-imaging-1-nahled

Aplikace pro termální zobrazovaní byla vyvinuta společností Panasonic. Díky softwarovým možnostem Standard a Pro (dodatečná licence) mohou uživatelé měřit nejvyšší a nejnižší body teploty, pořizovat fotografie nebo videa a přidávat ke snímkům metadata, například QR kódy. Tato dodatečná datová funkce umožňuje integrovat snímky s různými podnikovými aplikacemi.

Mikrokamera s termálním zobrazováním FLIR Lepton nabízí rozlišení termálního zobrazování 160x120 a umožňuje zobrazovat teploty v rozsahu od −20 °C po +400 °C s odchylkou do pěti stupňů. Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 je vybaven systémem Windows 10 Pro, procesorem Intel Core nebo Atom 6. generace. Pracovníkům v terénu nabízí zařízení 8hodinovou výdrž baterie s volitelnou 16hodinovou výdrží a možností výměny baterie za chodu. Displej čitelný na slunečním světle lze obsluhovat pomocí stylusu nebo dotykového displeje, který lze používat i v rukavicích.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení