Menu

OpenAI vylepšilo ChatGPT

15.03.2023 11:24 | Pavel Trousil + Přidat komentář
OpenAI vylepšilo ChatGPT

OpenAI vylepšilo ChatGPT | foto: CHIP

Jazykový model ChatGPT dostal následovníka. ChatGPT-4 má být spolehlivější, kreativnější a poradí si i s obrázky. A neměl by tolik vymýšlet.

Start-up OpenAI financovaný Microsoftem představil novou generaci chatbota s umělou inteligencí - ChatGPT-4 má být výkonnější a údajně ještě spolehlivější. Vylepšený "multimodální" ChatGPT-4 (GPT-4) "dokáže řešit obtížné problémy s větší přesností díky svým širším obecným znalostem a schopnostem řešit problémy."

Jednou z unikátních funkcí je schopnost chatbota generovat ilustrační text a obrázky na základě jakéhokoli vstupního podnětu od uživatele.

Podle vývojářů je to, čím tento nový model AI převyšuje svého předchůdce, jeho "pokročilé schopnosti uvažování", které vytvářejí "bezpečnější a užitečnější odpovědi".

Vývojáři uvedli, že jim trvalo šest měsíců, než vylepšili hluboké učení, aby zajistili, že čtvrtá iterace ChatGPT bude bezpečnější a sladěnější.

K vylepšení celkového chování chatbotů vývojáři uvedli, že využili zpětnou vazbu od více než 50 odborníků v oblastech, jako je bezpečnost a zabezpečení umělé inteligence, a také zpětnou vazbu zaslanou od uživatelů ChatGPT.

Zdroj: OpenAI

"Při našich interních hodnoceních je u GPT-4 o 82 % nižší pravděpodobnost, že bude reagovat na žádosti o zakázaný obsah, a o 40 % vyšší pravděpodobnost, že bude poskytovat věcné odpovědi, než GPT-3.5." tvrdí OpenAI.

ChatGPT, který byl uvolněn v listopadu, občas generoval znepokojivý obsah týkající se etických otázek lidstva a chatbot také často uvedl zcela nepravdivý obsah, ale prezentoval ho jako skutečnost.

GPT-4 si mohou vyzkoušet uživatelé placeného přístupu ke konverzační aplikaci ChatGPT nebo vývojáři, kterým společnost dá přístup přes API.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení