Menu

Outdoorový fotoaparát FinePix XP130

30.01.2018 18:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Outdoorový fotoaparát FinePix XP130

Outdoorový fotoaparát FinePix XP130 | foto: CHIP

Čtyři ochranné prvky zvyšující odolnost kompaktního fotoaparátu FinePix XP130 od firmy Fujifilm. Má hmotnost jen 207 g, 16,4 Mpx,  5X zoomem a hodí se pro jakékoli outdoorové aktivity.

Společnost Fujifilm představila nový model fotoaparátu FinePix XP130, který je vybaven 16,4 megapixelovým obrazovým CMOS snímačem a velkým, 3palcovým LCD displejem s rozlišením 920 000 pixelů.. Vše je umístěno v kompaktním těle s hmotností 207 g. Přístroj je připraven pro použití při nepříznivých podmínkách díky vodotěsnosti do 20 m, rezistenci při pádu z výšky až 1,75 m, odolnosti vůči mrazům do -10 °C a prachotěsnosti. Součástí konstrukce je i objektiv Fujinon a pětinásobným zoomem.

Fotoaparát byl navržen pro snadné používání při outdoorových aktivitách, a proto má také speciálně navržený grip pro pevný úchop jednou rukou a k tomu i dvojité jištění slotu pro baterii. Disponuje také optickou stabilizací obrazu pro dosažení ostrých snímků i za zhoršených světelných podmínek. Povrchová úprava displeje omezuje reflexy, takže uživatel může pohodlně kontrolovat kompozici a ovládat funkce i na ostrém denním slunci nebo pod vodní hladinou.

Nový režim Cinemagraph umožňuje modelu XP130 zachytit snímky s pohyblivými elementy. Ty části fotografie, které jsou v pohybu, působivě kontrastují se statickou částí záběru, což vytváří dojem, jako by se na snímku zastavil čas. Další funkce zahrnují režim Burst se sériovým snímáním rychlostí 10 snímků za sekundu, video v rozlišení full HD se zvýšenou frekvencí 60 snímků za sekundu a časosběrné nahrávání, jež se uplatní při zachycení scén, jako je západ slunce nebo rozvíjení květů.

Funkce Smartphone Transfer zajistí stiskem tlačítka nahrání fotografií a videí z aparátu XP130 do mobilního telefonu nebo tabletu a zveřejnění na sociálních sítích. Snímky mohou být také z fotoaparátu odeslány rovnou do tiskárny Instax pro mobilní telefony a vytištěny. Nově instalovaná technologie Bluetooth s nízkou spotřebou energie umožňuje automatický přenos snímků do smartphonů a tabletových zařízení. Chcete-li tuto funkci využít, potřebují uživatelé zdarma stáhnout aplikaci "FUJIFILM Camera Remote" do smartphonu nebo tabletového zařízení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení