Menu
CHIP Speedtest

Padělky AirPods: jak se dá poznat, že nejde o originál

17.12.2020 09:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Padělky AirPods: jak se dá poznat, že nejde o originál

Padělky AirPods: jak se dá poznat, že nejde o originál | foto: Christo Anestev/Pixabay

Díky vlně zájmu, na které se nesou sluchátka AirPods, se na trh dostává stále více jejich falešných klonů. Jak je lze poznat a vyplatí se za atraktivně nižší cenu jejich pořízení?

Falešná sluchátka AirPods: jak rozpoznat padělky

Pokud zvažujete nákup sluchátek Apple AirPods na některém z online obchodu buďte obezřetní, abyste nezakoupili jejich klon.

– Falešná sluchátka lze často rozpoznat hned na první pohled. Čínské znaky na obalu nebo pravopisné chyby jsou jasnými průvodními znaky, že s originalitou sluchátek není něco v pořádku.

– Balení Apple AirPods je zpravidla vždy provedeno velmi precizně. Pokud se tedy mezi plastovou fólií a papírovým obalem někde zachytí vzduch, je to další příznak toho, že by se mohlo jednat o padělek.

– Dále je dobré zkontrolovat datum výroby v pravém dolním rohu obalu. U originálních AirPods by to mělo být maximálně před pěti až šesti měsíci od aktuálního data. Falešné AirPods mají často starší datum výroby. To ale může být zavádějící. Je možné, že sluchátka byla jen příliš dlouho na pultech prodejce.

– Pokud už jste sluchátka zakoupili a zkoumáte, zda se jedná o originál, můžete na ně klepnout. Pokud nereagují, máte smolný den.

– Další možností ověření pravosti sluchátek je kontrola sériového čísla. Zadejte jej na webu Apple. Pokud se zobrazí chybová zpráva, můžete si být jisti, že se jedná o klon.

Padělky AirPods: vyplatí se jejich koupě?

airpods

Apple AirPods zvlášť mezi mladými patří takřka k životnímu stylu. Ne každý je ale ochoten za ně zaplatit přes čtyři tisíce Kč. Existují ale dobré alternativy, které se dají využít. | Zdroj: Florian Schmucker/Pixabay

 

– Napodobeniny jsou výrazně levnější, ale z pohledu designu nemusí být horší, než originál.

– Například u sluchátek TWS i12 nenajdete ve srovnání s AirPods žádný vizuální rozdíl a lze je zakoupit za ca 300 Kč. Jiná věc je ale jejich zvuková kvalita, která je mírně řečeno nepřesvědčivá.

– Pokud chcete o trochu lepší zvuk a svolíte ke kompromisům ve vzhledu, můžete zvolit TWS i80. I v jejich případě lze hledat rozdíly ve srovnání s originálem jen v malých detailech. Zvuk je výrazně lepší, než u TWS i12, ale mohou nastat jiné problémy. Například s mikrofonem nebo nabíjením.

– Obecně se ale dají najít jiná sluchátka, která sice nevypadají jako AirPods, ale za svou cenu určitě nabízí mnohem lepší zvuk, než padělky. Například model QCY T1 nebo T2. Vzhledově sice nemají s AirPods nic společného, ale ve všech ostatních oblastech jsou lepší, než jejich klony.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.