Menu

Philips Brilliance 225B1CS

28.06.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
energeticky úsporné LCD displeje

Philips Brilliance 225B1CS

energeticky úsporné LCD displeje

LCD displeje jsou sice mnohem energeticky úspornější než bývaly staré monitory s katodovou obrazovkou, ale stále spotřebují relativně dost energie. Navíc se jedná o zařízení, která jsou zapnuta třeba 10-12 hodin denně. Obyčejný LCD displej s 22" úhlopříčkou spotřebuje v provozu něco pod 30 W za hodinu, při maximálním vyšťavení obrazu až přes 40 W. Není proto divu, že se výrobci snaží přijít s nápady, jak ještě více ušetřit. Jeden takový představila společnost Philips u monitorů řady Brilliance 225B1CS. Jedná se o technologii PowerSensor, která spočívá v tom, že monitor je vybaven senzorem snímajícícm přítomnost uživatele. Čidlo dokáže rozpoznat, zda je uživatel přítomen před monitorem a pokud své pracoviště opustí, monitor automaticky ztlumí jas, čímž se sníží jeho spotřeba energie o 50 %. Jakmile se uživatel na místo vrátí, přejde monitor bez prodlevy opět do normálního režimu. Technologie čidla PowerSensor je postavena na bázi infračerveného paprsku, o němž je známo, že neruší ostatní používané kancelářské přístroje, jako jsou bezdrátové klávesnice, myši, sluchátka, mobilní telefony a podobně. Uživatel si rovněž může nastavit vzdálenost od monitoru, při které se bude PowerSensor spouštět. Čidlo dokáže efektivně detekovat přítomnost uživatele v rozmezí 30 až 120 cm. PowerSensor funguje nezávisle na počítači či operačním systému a aktivuje se okamžitě.

Displej Philips Brilliance 225BCS má 22" úhlopříčku, poměr stran 16:10 a nativní rozlišení 1680 x 1050 bodů. Výrobce udává dynamický kontrast 12000:1 a typický 1000:1, maximální hodnota jasu pak má být 250 cd/m2. Doba odezvy je podle tiskové zprávy 5 ms. Displej diponuje analogovým D-Sub konektorem, digitálním DVI rozhraním s podporou HDCP a reproduktory a obsahuje i USB hub. Praktická je možnost nastavit jej výškově i stranově s možností pivotu. Spotřeba monitoru má být v běžném nastavení cca 27 W, při úsporném režimu pak méně než 20 W. V režimu stand-by spotřebuje méně než 0,5W.

Monitor Philips Brilliance 225B1CS/00 je v prodeji od června 2009 za doporučenou cenu 5280 Kč vč DPH.

Zdroj: Philips

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení