Menu

Placení bez smartphonu nebo karty: Mastercard plánuje zcela novou metodu

20.05.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Placení bez smartphonu nebo karty: Mastercard plánuje zcela novou metodu

Placení bez smartphonu nebo karty: Mastercard plánuje zcela novou metodu | foto: Alina Kuptsova/Pixabay

Společnost Mastercard chce v budoucnu zákazníkům nabídnout nový způsob platby, který doposud neexistoval. Zákazníci budou moci platit ještě rychleji, ale především bez chytrého telefonu nebo karty.

Mastercard chce zákazníkům ještě více usnadnit a urychlit proces placení. Společnost o tom informovala ve svém oznámení. Veškerá ověření by se měla realizovat prostřednictvím biometrického skenu. Mastercard tvrdí, že k provedení platby požadované částky u pokladny bude stačit gesto rukou nebo úsměv.

Pokladní systémy k tomu využívají podobnou technologii, jaká se používá k odemykání chytrého telefonu. Systém si naskenuje referenční body vašeho obličeje nebo ruky a po rozpoznání oprávněného uživatele autorizují debet na vašem účtu Mastercard. Firma zdůrazňuje, že v celém procesu jsou přísně dodržovány bezpečnostní standardy bank, technologických partnerů a maloobchodních partnerů.

Mastercard plánuje ověřování plateb rozpoznáním obličeje: jde zatím o vizi budoucnosti

mastercardbiometrics

Do budoucna uživatelům k verifikaci platby postačí sken obličeje. | Zdroj: Tumisu/Pixabay

Aby se zákazníci Mastercard mohli zapojit do nového systému, musí se prostřednictvím aplikace zaregistrovat. Teprve poté se biometrické údaje uloží a lze je načíst naskenováním obličeje nebo dlaně u pokladny. Celá věc je stále ještě vizí budoucnosti. Nejprve bude potřeba celý systém dostatečně otestovat.

První pilotní projekt bude nyní spuštěn v Brazílii. Mastercard zde zavádí novou technologii společně se svým partnerem Payface, a to celkem v pěti obchodech v Sao Paulu. Mastercard slibuje postupné zavádění po celém světě. Zatím ale není jasné, kdy k tomu dojde.

Zdroj: Mastercard

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Uz to funguje v Cine

    Neni to uplna novinka, tento system je v provozu v Cine v systemu Alipay.
    Osobne jsem to zaregistroval zhruba pred rokem, ale nesel jsem do toho.
    Jen pro informaci.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení