Menu

Placení pomocí WhatsAppu: poslat peníze bude stejně jednoduché, jako odeslat zprávu

17.12.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Placení pomocí WhatsAppu: poslat peníze bude stejně jednoduché, jako odeslat zprávu

Placení pomocí WhatsAppu: poslat peníze bude stejně jednoduché, jako odeslat zprávu | foto: Alexander Shatov/Unsplash

Meta integruje do komunikační aplikace WhatsApp funkci online plateb. Podle jejích informací by mělo být posílání peněz stejně snadné, jako posílání zpráv.

Platební funkci už WhatsApp nějakou dobu testuje v Indii a Brazílii. Používají se odpovídající národní měny, což v minulosti občas vedlo k problémům. Podle informací serveru Android Police nyní společnost Meta zkouší nový postup. Píše se o tom v příspěvku "WhatsApp begins testing payments in the US with Novi integration".

U nové metody se platba zpracovává prostřednictvím interní služby Novi. Místo amerických dolarů se ale používá kryptoměna Pax Dollars. Na rozdíl od jiných kryptoměn, například Bitcoinu, nepodléhá Pax Dollars silným výkyvům směnného kurzu, protože je vázán na kurz USD. Jeden dolar Pax se vždy rovná jednomu americkému dolaru.

Nová funkce WhatsAppu: možnost online plateb by měla být zcela bezplatná

whatsapppay

Novou funkcí chce WhatsApp umožnit svým uživatelům platit online prostřednictvím aplikace. | Zdroj: Firmbee.com/Unsplash

V prostředí aplikace se peníze odesílají podobně jako fotografie nebo jiné typy souborů, a to prostřednictvím vlastní položky nabídky. Dostanete se na ni přes ikonu kancelářské sponky. Předtím si ale musíte komunikátor propojit s vlastním bankovním účtem. Digitální měna se v průběhu platby konvertuje na běžnou měnu.

Služba má být zcela bezplatná včetně nulových poplatků za jednotlivé platební transakce. Na fungování služby komunikátoru by se jejím zavedením nemělo nic měnit. Koncové šifrování jí také není nijak ovlivněno. Co se prozatím neví je termín, kdy bude funkce dostupná i v našem regionu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení