Menu

Po Haswellu přijde ještě úspornější Broadwell

12.09.2013 14:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Po Haswellu přijde ještě úspornější Broadwell

Po Haswellu přijde ještě úspornější Broadwell | foto: CHIP

Intel už má ve vývoji další generaci procesorů, která má přijít po Haswellu a to v roce 2014. Tentokrát se bude zmenšovat výrobní technologie z 20 na 14 nm, což mimo jiné umožní výrobu pasivně chlazených počítačů „dva v jednom.“

Nový procesor prezentoval na akci IDF (Intel Developer Forum)  Kirk Skaugen, viceprezident a generální manažer PC divize. Uvedl, že Intel s chystanou platformou 14nm opět pozdvihne laťku počítačového průmyslu. Nová platforma zatím nese kódové označení „Broadwell” a k dispozici by měla být v průběhu roku 2014.

Nabídne vyšší úroveň výkonu, širokou škálu pasivně chlazených systémů a delší provoz na baterie. Skaugen též detailně popsal aktuální stav v oblasti perceptuálních informačních technologií (počítač schopen reagovat na projevy uživatele). Zmínil se například o dostupnosti interaktivní kamery Creative Senz3D, jež snímá gesta uživatele a lze ji využít k počítačovým hrám, konferenčním video hovorům a umožňuje i hlasové ovládání.

Kameru lze aktuálně zakoupit na Creative.com, v dohledné době ji budou ve svých sítích nabízet i Dell, Amazon, Newegg a TigerDirect. Posledním bodem vystoupení bylo představení referenčních designů all-in-one PC a stolního počítače s integrovanou kamerou snímající gesta, která bude integrována do zařízení uváděných společnostmi ASUS, Dell, HP a Lenovo v roce 2014.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení