Menu

Po velkém stažení chytrých hodinek z trhu: nadměrným přehříváním jsou postiženy další modely

06.05.2022 07:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po velkém stažení chytrých hodinek z trhu: nadměrným přehříváním jsou postiženy další modely

Po velkém stažení chytrých hodinek z trhu: nadměrným přehříváním jsou postiženy další modely | foto: Adam Birkett/Unsplash

Oblíbený výrobce chytrých hodinek musel před několika týdny stáhnout z trhu řadu svých produktů. Důvodem bylo přehřívání akumulátorů, což u mnoha uživatelů vedlo až k popáleninám. Podle nejnovějších informací to vypadá, že postižených hodinek Fitbit může být mnohem více.

Dceřiná společnost Googlu, Fitbit, má zřejmě i nadále vážné problémy s přehříváním svých výrobků. Zmiňuje se o tom server ArsTechnica a upřesňuje, že postiženy jsou také modely z produktových řad Fitbit Versa a Fitbit Sense. Z důvodu hlášené chyby stejného charakteru už bylo před několika týdny staženo 1,7 milionu chytrých hodinek Fitbit Ionic.

Za původní příčinu problémů byl označen vadný akumulátor. Jen v USA byly diagnostikovány popáleniny u 78 uživatelů. Ve dvou případech šlo o popáleniny třetího stupně a ve čtyřech případech o popáleniny druhého stupně. Postiženo je zřejmě více zařízení.

Po velkém stažení chytrých hodinek z trhu: Google odmítá kompenzace zákazníkům

fitbithazard

Fitbit svádí problémy svých chytrých hodinek na nesprávné používání anebo jiné příčiny, které s jejich technologiemi nesouvisejí. | Zdroj: CATHY PHAM/Unsplash

Kvůli uvedenému problému se nyní v USA soudí majitelé hodinek Fitbit Versa a Versa 2. I oni utrpěli při používání svých zařízení popáleniny. Společnost Fitbit naopak tvrdí, že zranění měla jiné příčiny: například podráždění pokožky nebo nadměrné tření z důvodu nesprávného používání výrobků.

Kromě ohrožení zdraví uživatelů se v soudním řízení projednává také chování společnosti Google vůči zákazníkům fitness hodinek. Zákazníkům měla být vrácena celá kupní cena. Mnozí uživatelé ale své peníze zřejmě stále nedostali.

Zdroj: ArsTechnica

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení