Menu

Podložka pod notebooky od Logitechu

11.12.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Comfort Lapdesk for Notebooks

Podložka pod notebooky od Logitechu

Comfort Lapdesk for Notebooks

 

Podložky pod notebook jsou praktické tehdy, pokud rádi pracujete v posteli, nebo máte neblahý zvyk držet notebook při práci na kolenou, což je velmi nezdravé zvláště pro pány. Logitech nedávno uvedl novou stylovou podložku, která podle designu ladí spíše s dámskými uživatelkami notebooků, ale každopádně je stejně praktická.

„I když jiné podložky pod notebooky slibují lepší komfort, často bývají nedostatečné v důsledku špatné konstrukce a nekvalitních materiálů," řekl Denis Pavillard, viceprezident marketingu produktů divize klávesnic a stolních souprav společnosti Logitech. „Nová podložka na klín společnosti Logitech má promyšlený design, jenž pomůže, abyste mohli své notebooky používat mnohem pohodlněji kdekoli se rozhodnete s nimi pracovat."

Průzkum společnosti Logitech odhalil, že téměř 60 procent lidí, kteří doma pracují s notebookem, jej používají na pohovce, aby mohli být společně s rodinou při brouzdání na Internetu, psaní e-mailů nebo chatování. Dále se tímto průzkumem zjistilo, že 36 procent lidí notebook používá v posteli a 16 procent u něj sedí nebo leží na podlaze (asi nemají psa). Nicméně 50 procent těchto lidí zmiňuje obavy ohledně tepla, které notebooky vyzařují, a 41 se obává důsledků špatného držení těla. Někteří lidé používají polštář nebo knihu a snaží se tak vytvořit bariéru pro teplo vydávané notebookem, nicméně taková řešení často spíše teplo zachycují a notebook pak hřeje ještě více.

Na rozdíl od improvizovaných řešení a jiných podložek se model Comfort Lapdesk vyznačuje čtyřvrstvou konstrukcí zajišťující odstínění tepla. Spodní vrstva je z prodyšného materiálu (běžně používaného u atletického vybavení) a v kombinaci s komorou pro odvod vzduchu mezi základnou podložky a její horní částí tyto prvky minimalizují možnost prostupu tepla. Navíc - namísto aby notebook ležel na klíně celou plochou, bude se těla dotýkat pouze ve čtyřech bodech díky vyklenutí základny a vzduch tak může proudit ještě lépe.

Polstrovaná základna poskytuje stabilní pozici pro pohodlné používání notebooků a lidé mohou nechat nohy uvolněné, místo aby museli držet kolena blízko sebe, aby vytvořili nosnou oporu pro notebook. Kromě toho má horní část podložky neklouzavý lesklý povrch, takže notebook nebude nikam sklouzávat. Podložka drží notebook zdvihnutý v úhlu 12 stupňů a zvyšuje tak pohodlí pro šíji i nohy (při použití vsedě). Podložka na klín pod notebook Logitech Comfort Lapdesk for Notebooks by měla být k dostání v celé Evropě během ledna za doporučenou maloobchodní cenu pro ČR 999 Kč včetně DPH.

Info: www.logitech.com

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení