Menu
CHIP Speedtest

Podobný smartphone ještě nikdy neexistoval: LG představil revoluční mobil

17.09.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Podobný smartphone ještě nikdy neexistoval: LG představil revoluční mobil

Výrobce jde v oblasti designu smartphonů svou vlastní cestou, kterou čelí trendu, kdy vypadají všechny mobily stejně. Speciální funkcí nového zařízení s označením "Wing" je natáčecí obrazovka, po jejímž pootočení se zobrazí druhý menší displej.

Rychlejší, větší a lepší: posledních několik let vždy přineslo některá z vylepšení v oblasti smartphonů, ale téměř žádné převratné inovace. Pevně zavedeným standardem se stal obdélníkový design, který se doposud téměř nezměnil. Inovace v provedení designu přineslo jen několik speciálních modelů, ke kterým patří například Huawei Mate XS a Samsung Galaxy Z Fold 2 5G a jejich skládací displeje.

Korejský výrobce LG nyní přestavil odlišný přístup k provedení více obrazovek u svého nejnovějšího modelu LG Wing. Zařízení, které vypadá na první pohled jako normální smartphone, lze pomocí natáčecí obrazovky převést do tvaru písmene T. Hlavní obrazovku lze otočit ze svislého do vodorovného formátu a pod ní se objeví druhý displej.

LG Wing: celkově dobrá hardwarová výbava, akumulátor má trochu nižší kapacitu

lgwing1

Přestože je vybaven dvěma displeji, LG Wing je dodáván pouze se 4000mAh akumulátorem.

Podle informací LG je druhá menší obrazovka určena k zachování možnosti ovládání telefonu a spuštěné aplikace na hlavním displeji. Na malé obrazovce lze najít příchozí oznámení a hovory, tlačítka pro ovládání hudby a videa, i různé rychlé přístupy a nastavení, zatímco hlavní displej se plně soustředí na prezentaci aktuální aplikace, především na video obsah. Nabízí se ale i zcela nové možnosti multitaskingu: při řízení můžete mít na hlavní obrazovce spuštěnou navigaci, zatímco na menší obrazovce může zůstat ovládání hudby, nebo při hraní her se na druhé obrazovce zobrazí miniatura mapy a herní zážitek z hlavní obrazovky tím není ochuzen.

Technické specifikace odpovídají smartphonu střední třídy. Hlavní OLED obrazovka má velikost 6,8" a umí rozlišení Full HD+. Osazený procesor je dostatečně výkonný Qualcomm Snapdragon 865G a pokud jde o paměť, Wing disponuje 8 GB RAM a 128 GB hlavní paměti. Poddimenzovaný akumulátor má kapacitu 4000 mAh, což by s ohledem na velký displej mohlo způsobit problémy s výdrží.

LG Wing: cena je sebevědomá

lgwing2

Druhá menší obrazovka pod hlavním displejem umožňuje další funkce, například zobrazení ovládacích prvků, které tak nepřekrývají video na hlavní obrazovce.

Podle vlastních slov věnoval výrobce zvláštní pozornost fotoaparátu. Zatímco přední objektiv se 32 MPx senzorem je umístěn ve vyskakovacím modulu a skrytý v těle mobilu, na jeho zadní straně jsou umístěny tři objektivy: hlavní fotoaparát a dva objektivy s utra širokým záběrem. Ty by měly umožnit nový režim, který napodobuje virtuální gimbal.

To vše ale má svou cenu. LG Wing by měl být v obchodech k dispozici od listopadu 2020 za předpokládanou cenu v přepočtu 29.500 Kč.

Obrázek v záhlaví příspěvku je pořízený z videa serveru 9to5google.com, kde je spousta ukázek nových možností modelu LG Wing.

mohlo by vás také zajímat: byl odhalen nový patent samsungu – výrobce pracuje na revoluční technologii transparentního displeje


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení