Menu

Pokaždé jinak: svého času známý výrobce osobitých smartphonů se definitivně stahuje z trhu

24.02.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pokaždé jinak: svého času známý výrobce osobitých smartphonů se definitivně stahuje z trhu

Pokaždé jinak: svého času známý výrobce osobitých smartphonů se definitivně stahuje z trhu | foto: ArtificialOG/Pixabay

Po několika zcela protichůdných informacích je odchod dříve kanadského výrobce typických smartphonů s hardwarovou klávesnicí BlackBerry, zpečetěn. Několik měsíců po ohlášení nového modelu došlo k ústupu. Vývoj zařízení byl definitivně ukončen.

Poté, co dlouhá léta nebylo o BlackBerry téměř vůbec slyšet, v posledních měsících se toho dělo až moc. Po oznámení z října 2021, ve kterém firma informovala o svém stažení z trhu, přišla v lednu 2022 náhle a nečekaně zpráva o jejím velkém návratu.

Koncern OnwardMobility, se kterým se BlackBerry spojil při vývoji, chtěl uvést na trh nový smartphone s podporou 5G. Měl nést logo BlackBerry, a znovu tak obnovit přítomnost svého času oblíbené značky v nabídce smartphonů. Podle informací serveru Gizmo China je ale vize nového telefonu už definitivně minulostí.

BlackBerry: návrat smartphonu na trh je nakonec zrušen

bbfinalyends

Typická zařízení s hardwarovou klávesnicí by možná našla příznivce mezi uživateli i dnes, každopádně z loni ohlášeného návratu na trh se smartphony nakonec sešlo. | Zdroj: david lindahl/Unsplash

Výrobce nyní oficiálně potvrdil, že společnost OnwardMobility nebude ve vývoji nového modelu BlackBerry nadále pokračovat. BlackBerry se zcela stáhne z trhu, nedávno také prodal související patenty za přibližně 600 milionů USD.

Podle informací zástupců společnosti se jednalo o patenty, které nebyly pro hlavní činnost společnosti BlackBerry rozhodující. Je docela možné, že patenty pro mobilní zařízení, které firma zmiňuje, zahrnují také divizi smartphonů.

Zdroj: Gizmochina.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení