Menu

Portál pro mobilní telefony

13.11.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
O2 spouští stránky speciálně pro mobily

Portál pro mobilní telefony

Společnost Telefónica O2 Czech Republic spustila nový O2 Mobilní Portál, který se pro statisíce zákazníků stane branou do světa mobilního Internetu. Tento portál je určen zejména pro zákazníky s aktivovaným datovým tarifem a mobilním telefonem zaručujícím plnohodnotné surfování na internetu.

Návštěvníkům portálu je k dispozici personalizovaná hlavní stránka, jejíž obsah si může každý uživatel upravit podle vlastního vkusu, a strukturovaný katalog s více než 300 odkazy na uživatelsky nejoblíbenější servery v Čechách a ve světě. Velký důraz je přitom kladen na personalizaci. Pro zjednodušení ovládání webového prohlížeče v prostředí mobilního telefonu je do každé navštívené stránky vkládána navigační lišta s  vyhledávacím políčkem, historií a oblíbenými položkami. Uživatelé tedy najdou nejpoužívanější funkce v prohlížeči vždy po ruce.

Základní struktura je rozdělena do deseti sekcí, mezi které patří novinky, vyhledávání, společenské rubriky a volný čas, cestování, mobily a technologie, hudba a film, nakupování, lidé a komunikace, hry a sekce pro dospělé. Uživatelé v každé z nich naleznou přehledně rozčleněný seznam nejpoužívanějších stránek na českém a světovémInternetu.

Na stránky O2 Mobilního Portálu budou od druhé poloviny listopadu nasměrováni všichni zákazníci, kteří mají aktivován libovolný paušální datový tarif a připojí se z podporovaného telefonu. Podporovaných telefonů jsou v první vlně desítky a jedná se o nejoblíbenější modely mezi zákazníky, jako např. Nokia 6220 classic. Počet telefonů se bude nadále rozšiřovat. Portál bude zobrazen automaticky uživatelům, pokud použijí výchozí nastavení O2. Pokud jim z nějakého důvodu nebude vyhovovat, mohou dále využívat vstupní stránku telefonu, na kterou jsou zvyklí. Uživatelé bez tarifu s neomezenými daty a zákazníci ostatních operátorů nebo WiFi sítí mohou potom novinku vyzkoušet na přímé adrese http://m.o2active.cz. Za jeho používání není účtován žádný zvláštní poplatek a zákazníci (pokud nemají neomezený tarif) zaplatí pouze za přenesená data.

Komentář redakce: Službu jsme chtěli hned vyzkoušet na PDA s IE, tento prohlížeč bohužel není podporovaný. Potřeba optimalizace pro malé displeje je ovšem neoddiskutovatelná. Stránky, které jsou pro mobily optimalizované, jsou na mobilu mnohem přehlednější a snáze se ovládají. Automatické přesměrování na optimalizované stránky umí i Seznam nebo Google.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení