Menu

Potíže Samsungu: řada uživatelů si v současnosti stěžuje na značné problémy se smartphony

29.09.2021 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Potíže Samsungu: řada uživatelů si v současnosti stěžuje na značné problémy se smartphony

Potíže Samsungu: řada uživatelů si v současnosti stěžuje na značné problémy se smartphony | foto: Christian Wiediger/Unsplash

Záhadná chyba způsobuje nepříjemnosti mnoha uživatelům mobilů Samsung Galaxy. V několika případech vede až k zamrznutí zařízení, nebo dokonce jejich nepoužitelnosti. Výrobce se k tomu zatím nevyjádřil.

Jsou to informační centra, hudební přehrávače, navigace a sběrná místa různých forem komunikace, o focení a fotoalbech ani nemluvě: dnešní smartphony. Už dávno se staly našimi každodenními průvodci a těžko si dokážeme naše životy bez nich představit. Spousta věcí se jejich prostřednictvím dá velmi snadno vyřešit. To vše ale platí pouze tehdy, pokud bezproblémově fungují. A to se o některých současných modelech Samsungu za určitých podmínek zrovna říci nedá. Chybou jsou postiženy určité typy smartphonů oblíbených řad Galaxy A a Galaxy M.

Podle informací internetového portálu SamMobile trpí některé smartphony obou zmíněných řad záhadnou chybou, kterou popisuje v příspěvku "Some Galaxy A and M series phones have a mysterious auto restart issue". V některých případech po přehrání vybraných zvukových souborů zamrznou, což znemožní jejich další používání, a poté se restartují. Také se stává, že se smartphony zaseknou ve spouštěcí smyčce. Nepřetržitě se restartují a nelze je tedy dále používat.

Samsung: problémy se týkají těchto modelů Galaxy

samsungbug

Vypadá to, že problémy postihují i telefon Samsung Galaxy A50. | Zdroj: MOHI SYED/Pexels

Podle dosavadních zjištění se problém vyskytuje u uživatelů, kteří mají modely:

– Galaxy A50
– Galaxy A50s
– Galaxy A51
– Galaxy M21
– Galaxy M30s
– Galaxy M31
– Galaxy M31s

Prozatím se také problém vyskytuje pouze v Indii, takže se předpokládá, že se týká pouze omezené série uvedených modelů smartphonů.

První uživatelé se ohledně zmíněných problému ozvali už v červnu tohoto roku na oficiálním fóru podpory Samsungu r2.community.samsung.com v komentářích k příspěvku "Hanging and Restarting Issue is a Scam...?!!". Na problém upozornili, ale prozatím nedostali žádnou pomoc. Ani Samsung nevydal k celé věci žádné prohlášení. Není vůbec jasné, zda je popisovaná chyba způsobena softwarovým nebo hardwarovým problémem. Někteří uživatelé zmiňují, že se problém poprvé objevil po aktualizaci softwaru.

Samsung se k problému zatím nevyjadřuje

Zprávy od uživatelů také uvádějí, že Samsung u některých zařízení navrhl výměnu základní desky. Podle informací to bylo za paušální platbu přes 100 USD, což je vzhledem ke stáří některých modelů poměrně vysoká cena. A pokud je příčinou skutečně aktualizace softwaru, není chyba ani na straně samotných uživatelů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení