Menu

Povedený nákupní rádce

16.10.2007 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Na internetu se objevil nový server nejen pro výběr cen

Povedený nákupní rádce

Na internetu se objevuje nová služba Heureka.cz. Jejím cílem je provést návštěvníka celým procesem nakupování – poskytnout radu, pomoci s výběrem produktu a najít nejvhodnější obchod.
„Vyhledávačů zboží funguje na českém internetu mnoho. Zaměřují se však především na cenu a s výběrem vhodného produktu potenciálnímu zákazníkovi nijak neporadí,“ říká Tomáš Hodboď, projektový manažer nového serveru. „Heureka.cz jde mnohem dál.  Snaží se oslovit návštěvníky ještě před tím, než se rozhodnou nakupovat, a až do samotného výběru produktu působit jako kvalifikovaný rádce.“

Jak vybíráte digitální fotoaparát?

Víte, že si chcete koupit digitální fotoaparát, ale vůbec netušíte, který by to měl být. Nezbývá tedy, než se poptat známých i prodavačů, pročíst desítky článků a postupně projít jednotlivé internetové obchody. Nebo je tu jednodušší možnost. Můžete zavítat na Heureka.cz a zde si vybrat sekci věnovanou digitálním fotoaparátům. Pokud tomuto segmentu vůbec nerozumíte, pročtete si časté dotazy k tomuto druhu zboží – všechny pěkně pohromadě, zodpovězené odborníky nebo uživateli, kteří mají s vybíraným produktem reálnou zkušenost. Jestliže už ale máte představu, jaké parametry by váš fotoaparát měl mít, pomocí jednoduchého a rychlého filtrování si můžete vybrat zboží, které přesně odpovídá požadovaným technickým parametrům a ceně.

Rychlý příliv informací od známých a přátel

Nyní již o digitálech víte vše, co jste potřebovali, aniž byste museli studovat materiály z různých, více či méně důvěryhodných zdrojů. A máte před sebou několik konkrétních modelů, mezi kterými se chcete rozhodnout. „Stavíme na tom, že lidé se dnes stále méně rozhodují podle reklamy, ale čím dál častěji dávají na konkrétní doporučení svých blízkých a přátel,“ říká Tomáš Hodboď. Proto si na Heureka.cz můžete přečíst hodnocení či diskuze u vybraných fotoaparátů od lidí, kteří s nimi mají osobní zkušenost, nikoliv nudné a nicneříkající marketingové popisy daného výrobce.

Výběr obchodu

Pomohly vám zkušenosti konkrétních lidí v rozhodování a nákupní rádci vám vysvětlili poslední nejasnosti? Zbývá poslední krok – vybrat obchod, kterému svěříte své peníze. Cena je samozřejmě důležitá, proto vám Heureka.cz nabídne cenové rozpětí, které obchody nabízejí. „Ne vždy je ale cena to hlavní. K čemu vám je, že ušetříte pár set korun, když vám fotoaparát dorazí poté, co se vrátíte z dovolené, a při reklamaci se s vámi zástupci obchodu odmítnou bavit? Na Heureka.cz proto návštěvník nalezne i hodnocení eshopů, například co se týče dostupnosti zboží, jeho kvality či poskytovaných služeb,“ doplňuje Tomáš Hodboď. Třešničkou na dortu je pak funkce sledování vývoje cen s možností upozornění – abyste mohli zvolit ten správný moment pro nákup. Zvlášť v případě spotřební elektroniky s extrémně pohyblivými cenami se může jednat o vlastnost doslova k nezaplacení.

Momentálně je na Heureka.cz dostupná rozsáhlá databáze produktů z oblasti spotřební elektroniky, která se vyznačuje velkou komplexností a stále se měnícími podmínkami. Na tuto oblast se Heureka zaměřuje ve své první fázi, tzn. při spuštění projektu. V dalších fázích však Heureka pokryje celou oblast nakupování. Poradit si uživatelé budou moci při výběru knih, automobilů, filmů na DVD, potravinových doplňků atd.

Komentář redakce: Přesně taková služba na internetu chyběla. Jsou zde konkurenční servery, jako je zboží.cz, srovname.cz, Heureka však nabízí komplexní řešení a sází na nový trend dnešní doby - komunitu. Za projektem stojí Miton, kterého znáte z projektů stahuj.cz, sw.cz aj. Velmi podařená je grafika serveru - vše je přehledné, přitom hezké a účinné. Až budete příště vybírat nějaký produkt, doporučuji Hueréku navštívit.

Info: www.heureka.cz

Vratislav Klega

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení