Menu

Prázdné kanceláře, skrývající se šéfové: insolvence krypto podnikatelů se mění v thriller

14.07.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Prázdné kanceláře, skrývající se šéfové: insolvence krypto podnikatelů se mění v thriller

Prázdné kanceláře, skrývající se šéfové: insolvence krypto podnikatelů se mění v thriller | foto: André François McKenzie/Unsplash

Platební neschopnost společnosti, která podnikala v oblasti kryptoměn, způsobuje v oboru zmatek. Po vyhlášení konkurzu na konci června se zakladatelé Three Arrows Capital zřejmě začali skrývat. Podle informací jsou prázdné i kanceláře firmy.

Kryptofond Three Arrows Capital vyhlásil na konci června bankrot. Oba zakladatelé firmy se sídlem na Britských Panenských ostrovech, Kyle Davis a Zhu Su, se zřejmě skrývají. Vyplývá to z obsahu dopisu poradenské společnosti Teneo, která byla pravděpodobně pověřena likvidací zbývajících aktiv.

Když insolvenční konzultanti nedávno navštívili kancelář společnosti Three Arrows, narazili na zamčené dveře a v budově nebyli žádní zaměstnanci. U vchodu se také setkali s hromadou neotevřené pošty.

Společnost Three Arrows, která podnikala v oblasti kryptoměn, je v insolvenci. Chtějí zakladatelé přejít do podsvětí?

threearrowscapital

Insolvence firmy Three Arrows Capital vyvolala reakci i na trhu s kryptoměnami. | Zdroj: Austin Distel/Unsplash

Z dostupných soudních dokumentů vyplývá, že oba zakladatelé dosud nezačali "smysluplně" spolupracovat na řízení. Su i Davis sice byli přítomni na schůzce s právníky prostřednictvím platformy Zoom, oba ale měli vypnuté kamery a mikrofony. Také odmítli odpovídat na otázky.

Likvidátoři se obávají, že by oba zakladatelé mohli zbývající peněžní rezervy přesunout do zahraničí. Su se údajně v posledních dnech pokoušel prodat nemovitost v Singapuru, jejíž hodnota je odhadována na několik desítek milionů USD.

Podle informací serveru The Block nyní soud povolil likvidátorům převzít kontrolu nad zbývajícím majetkem společnosti Three Arrows. Také bylo povoleno případné předvolání obou zakladatelů a dalších příslušných osob.

Zdroj: The Block

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení