Menu

Předpřetaktované grafiky GeForce GTX 680 od Asusu

21.04.2012 21:39 | Redakce Chip + Přidat komentář
To, že se grafické karty dají přetaktovat na vyšší výkon, není žádná novinka. Většinou se však touto činností zabývá převážně malá skupina nadšenců, kteří vědí, co a jak nastavit, aby nedošlo k poškození grafické karty. Asus uvádí na trh dvě edice přetaktovaných grafik s grafickým procesorem GeForce GTX 680, které vás zbaví obav o stabilitu systému.

Model GeForce GTX 680 DirectCU II TOP Asus přetaktoval na 1201 MHz, což je o 143 MHz vyšší takt než u referenčních karet. Systém chlazení DirectCU II zaručuje oproti běžným kartám o 20 % nižší provozní teploty. Karta využívá 10fázový digitálně regulovaný systém napájení DIGI+ VRM. Lepší možnosti přetaktování a zvyšování napětí lze dosáhnout hardwarově pomocí technologie VGA Hotwire nebo softwarově prostřednictvím programu GPU Tweak. Edice Asus GeForce GTX 680 DirectCU II OC disponuje jádrem běžícím na frekvenci 1019MHz schopným navýšení až na 1084 MHz. Tato karta využívá totožného systému chlazení DirectCU II a desky PCB jako verze TOP. Doporučená cena edice DirectCU II TOP je 12 800 Kč vč. DPH, verze DirectCU II OC stojí 12 600 Kč vč. DPH.

Karta GeForce GTX 680 DirectCU II TOP je již z výroby přetaktována na 1201 MHz, takže dokáže zprostředkovat plynulejší a živější hraní díky vyšší snímkovací frekvenci. Všechny GPU řady TOP jsou podrobeny množství testů odolnosti proti nadměrnému zahřívání, takže si dokážou poradit i se zátěží při výrazném přetaktování. Asus navíc použil vylepšenou desku PCB, která dokáže na rozdíl od konkurenčních řešení odolat větší teplotní i mechanické námaze.

Systém chlazení Asus DirectCU II udržuje teploty na dostatečně nízké úrovni a dokáže tak zajistit vyšší a stabilní výkonu s nižší hlučností. O odvod tepla se stará pět celoměděných teplovodivých trubic a dva 100mm odhlučněné ventilátory. Výsledkem jsou o 20 % nižší provozní teploty a o 14 dB tišší provoz, než je tomu u referenčních karet GeForce GTX 680.

Karta GeForce GTX 680 DirectCU II využívá systém DIGI+ VRM, založený na architektuře používané u základních desek Asus již od roku 2010, jenž nabízí možnost digitální regulace napájení. Zde použitá verze systému DIGI+ VRM spoléhá na 10fázové napájení a oproti referenčním kartám snižuje napěťové rušení až o 30 %. Menší napěťové rušení se promítá do stabilnějšího napájení, tedy i konzistentnějšího a spolehlivějšího výkonu karty. Karta využívá odolné komponenty Super Alloy Power s antikorozní úpravou - kondenzátory s extrémně dlouhou životností, cívky a tranzistory MOSFET.

Karta GeForce GTX 680 DirectCU II TOP se dodává se softwarem pro přetaktování Asus GPU Tweak. Pomocí jeho jednoduchého rozhraní lze upravovat takt jádra karty (včetně nových nastavení pro zvýšení frekvence), přizpůsobovat spotřebu energie, napětí i rychlost ventilátorů. K dispozici je řada přednastavených profilů určených pro různé scénáře a potřeby. Karta obsahuje také technologii VGA Hotwire, využívanou u základních desek Asus série ROG určené pro hráče. VGA Hotwire umožňuje přesnější regulaci napětí na hardwarové úrovni. Uživatelé mohou připájet dráty přímo k regulátorům napětí, a následně odečítat i upravovat napětí Vcore, Vmem nebo PLL, a tím maximálně zvýšit výkon karty.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení