Menu

Přehled o vaší Wi-Fi: síťový monitor pro Android v Pro verzi je dočasně zdarma

09.10.2020 10:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Přehled o vaší Wi-Fi: síťový monitor pro Android v Pro verzi je dočasně zdarma

Přehled o vaší Wi-Fi: síťový monitor pro Android v Pro verzi je dočasně zdarma | foto: Huawei

++Akce na bezplatné stažení už skončila++   Mnoho domácností už používá Wi-Fi, ale ne všichni uživatelé tuší, co se děje na pozadí síťového provozu. Po omezenou dobu je na Google Play bezplatně ke stažení vynikající aplikace, která nabízí větší přehled a možnosti ovládání Wi-Fi, než zabudované funkce v Androidu.

Domácí Wi-Fi tvoří jednu ze vstupních bran internetových hrozeb všeho druhu. Signál nepokrývá pouze prostor domácnosti, ale obvykle ho mají k dispozici i sousedé. A právě dostupnost signálu dává útočníkům možnost proniknout do domácí sítě. Proto není od věci občas prověřit připojená zařízení do vaší vlastí sítě a detekovat případné vetřelce. Ve výbavě aplikace jsou i funkce pro běžné uživatele.

Androidová aplikace NetX Network Tools PRO přesně tento účel splňuje a nabízí detailní pohled do zákulisí Wi-Fi. Aplikace v hodnotě 75 Kč je po omezenou dobu na Google Play k dispozici k bezplatnému stažení.

Před stažením aplikace se raději ujistěte, zda stále trvá akce na její bezplatné stažení. Jde o časově omezenou nabídku, která může být v každý okamžik ukončena a aplikace bude opět zpoplatněna.

Stáhněte si: NetX Network Pro

netx-logo

NetX Network Tools PRO – Android App 8.1.2.0

CHIP hodnotí Dobrý

S pomocí aplikace pro Android můžete analyzovat mnoho parametrů své sítě pomocí smartphonu nebo tabletu.

Stáhněte si

 

Výhody
detailní možnosti nastavení
moderní uživatelské prostředí

Detekce zařízení v domácí síti

netx-ilu1

Aplikace NetX Network Tools PRO nabízí mnoho možností pro monitoring Wi-Fi sítě. | Zdroj: NetX Network Pro

Méně zkušení uživatelé najdou v aplikaci užitečné funkce, jakými jsou například zobrazení vlastní IP adresy aktuálního zařízení, použitá brána nebo maska podsítě. Integrovaný test také prověří, jak jste na tom v aktuální síti s rychlostí uploadu a downloadu. Můžete také zjistit, jaká zařízení jsou do domácí sítě připojena. Pokud byste některá z nich nemohli identifikovat, měli byste zpozornět.

Aplikace také nabízí řadu funkcí pro zkušené uživatele. V části "Network Tools" najdete například funkci pro skenování portů, analýzu pomocí traceroute, DNS lookup nebo vyhledávání MAC adres. Informace nalezení a zprostředkované aplikací lze také jednoduše exportovat do formátu CSV pro jejich uložení.

Praktická pro zkušené uživatele

Pro běžné uživatele je spousta podrobných informací v aplikaci možná zbytečná, každopádně pro zkušené uživatele, případně zájemce o síťovou problematiku, jde o praktického pomocníka, který nabídne lepší přehled o domácí Wi-Fi a připojených zařízeních. Navíc je prémiová aplikace dočasně k dispozici zdarma.

mohlo by vás také zajímat: profi nástroj pomůže opravit Wi-Fi – freeware Wireshark objeví každý problém v síti

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Raději PingTools

  Už dlouho používám jinou aplikaci na sledování sítě a různé další vychytávky, beztak nabídne to samé a je zdarma: PingTools Network Utilities: https://play.google.com/…apps/details?…

  Reagovat na komentář

  Reakce na Cory: akce skončila dnes v cca 2:00

  Reagovat na komentář

  V podobných případech se jedná o krátkodobé akce na Google Play, kdy jsou jinak placené aplikace k dispozici bezplatně, ale po velmi krátkou dobu. Zpravidla to bývá dva až tři dny. Snažíme se tipy na takové akce publikovat co nejdříve, ale i tak se může stát, že po zveřejnění příspěvku je akce za pár hodin ukončena a appky jsou opět zpoplatněny. Děkujeme za pochopení.

  Reagovat na komentář

  Aplikace zdarma

  Reakce na Cory: A četl jste dobře i tento odstavec?
  „Před stažením aplikace se raději ujistěte, zda stále trvá akce na její bezplatné stažení. Jde o časově omezenou nabídku, která může být v každý okamžik ukončena a aplikace bude opět zpoplatněna.“

  Reagovat na komentář

  Podvod

  Aplikace není zdarma !!!

  Reagovat na komentář

  Diky

  Pěkný tip. Díky.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.