Menu

Přehrávač pro streamování 4K UHD na televizorech Philips

06.11.2014 14:29 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přehrávač pro streamování 4K UHD na televizorech Philips

Přehrávač pro streamování 4K UHD na televizorech Philips | foto: CHIP

Společnost TP Vision představila Philips Media Player, což je přehrávač, který umí přehrát i video ve formátu 4K UHD. 

uhd880-nahled

Díky přehrávači Philips UHD 880 lze přijímat HEVC kódovaný obsah po internetu a sledovat ho s co možná nejvyšší obrazovou kvalitou na UHD televizorech Philips. Přehrávač UHD 880 založený na systému Android L bude dostupný v prvním čtvrtletí roku 2015 za předpokládanou maloobchodní cenu 249 EUR. Zákazníkům, kteří si pořídí některý z letos uvedených UHD televizorů Philips modelových řad 9109, 9809, 8809, 8909 s prohnutou obrazovkou, bude přehrávač UHD 880 k dispozici zdarma v prvním čtvrtletí roku 2015.

Philips UHD 880 se tak pro uživatele stává branou do nového světa sledování televize.  4K UHD obsah, který je kódován pomocí HEVC, bude součástí všech UHD televizorů Philips díky přehrávači Media Player. Tato standardní komprese videa je již používána nejznámějšími online video poskytovateli za účelem streamování 4K obsahu jejich zákazníkům.

Nový Philips media Player bude schopen přijímat HEVC kódovaná videa skrze Wi-Fi, Ethernet a USB. HDMI 2.0 spojení mezi přehrávačem a UHD televizorem Philips umožňuje, aby byl 4K UHD obsah zobrazován s až 60 snímky za vteřin.

Philips UHD 880 bude založen na připravovaném systému společnosti Google. Vybraným UHD televizorům Philips se tak dostane plnohodnotná zkušenost systému Android L. Ten bude schopen podporovat každou novou nabídku poskytovatelů služeb na HEVC streamování videa, které jsou vyvíjeny na platformě Android.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení