Menu

Přenosný počítač pro VR

02.08.2017 15:18 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přenosný počítač pro VR

Přenosný počítač pro VR | foto: CHIP

HP představilo řešení a služby virtuální reality pro firmy v oblasti designu, školení, zdravotnických služeb, zábavy a automobilismu. Ve VR portfoliu má i první profesionální přenosný počítač s VR.

Společnost HP oznámila sjednocení přístupu komerčních řešení pro virtuální realitu (VR). V rámci nové strategie uvedla první profesionální přenositelný počítač s VR na světě  - nový HP Z VR Backpack. Je určen ke komerčnímu využití VR pro firmy v oblastech designu produktů, architektury, zdravotnictví, záchranných služeb, automobilismu a zábavy.

Řešení HP Z VR Backpack nabízí svobodu pohybu, vysoký výkon a dokovací možnosti. Firmy mohou využívat VR například pro poskytování simulovaného tréninku v nebezpečném prostředí, lékařského tréninku anebo práci s těžkými/velkými zařízeními. Ve všech těchto prostředích se dá předcházet vysokým nákladům způsobeným chybami pomocí efektivních tréninkových VR řešení využívajících zařízení HP Z VR Backpack.

Zařízení HP Z VR Backpack se výkonem vyrovná pracovní stanici. Má ergonomický design ve tvaru batohu a vyměnitelné baterie. Procesor Intel Core i7 vPro společně s grafickou kartou NVIDIA Quadro P5200 (16 GB paměti) zajišťuje dostatečný výkon pro VR řešení. Součástí VR portfólia společnosti HP je zařízení HTV Vive Business Edition HMD (prodává se samostatně). HP Z VR Backpack bude v České republice dostupný od listopadu s cenami od 3 299 USD.  

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení