Menu

Přibude levnější iPhone 4

23.08.2011 11:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Přibude levnější iPhone 4

Přibude levnější iPhone 4 | foto: CHIP

Jestliže se spokojíte s 8 GB vnitřní paměti…

Přibude lacinější, 8GB provedení iPhonu 4, a to už za několik týdnů. Utajené asijské zdroje agentury Reuters totiž tvrdí, že korejská společnost, kterou nemohou jmenovat, vyrábí nyní pro iPhone 4 také menší, 8GB vnitřní flashovou paměť. Vypadá to na Samsung, ježto dvěma známými dodavateli úložné paměti pro iPhone jsou korejský Samsung a japonská Toshiba.

Apple i Samsung se pro Reuters předvídatelně odmítly vyjádřit.
 
Zdá se, že Apple hodlá levnějším provedením iPhonu 4 účinněji soutěžit s Androidem, zejména na méně movitých trzích Asie, především pak v Číně. Není však proč nečekat, že se 8GB iPhone objeví také u nás.

Méně náročnému uživateli, který nepotřebuje iPhone přecpat aplikacemi a videosoubory, může 8 GB postačit. Je to ostatně prostor, kterým je vybaven i iPhone 3GS — na některých trzích dosud nabízený, a dosud podporovaný Applem novými verzemi iOS. Můžeme tak osmigigový iPhone 4 snad chápat jako „upgrade“ této nejnižší příčky v nabídce telefonů Apple.

Zatím není jasné, o kolik bude 8GB iPhone 4 levnější než provedení 16GB. Menší flash paměť při výbavě jinak stejné přinese totiž spíše jen mírnou úsporu nákladů. Apple ovšem může slevit i se své marže, zejména po uvedení iPhone 5, které se očekává koncem září.

Podle Tima Cooka, COO Applu, jenž také prozatím zastupuje vážně nemocného Steva Jobse v každodenním vedení společnosti, je Čína pro Apple dosud polem neoraným — možností prodeje a růstu se tam zatím jen „zlehka dotkli“. Přitom tržby Applu se ve druhém čtvrtletí v oblasti Asie­‑Pacifik ztrojnásobily — na 6,3 miliardy dolarů.

Snahu o větší růst na rozvojových trzích lze chápat i jako souboj s Googlem o co největší „ekosystém“. I na trzích vyspělých se ovšem najdou mnozí, pro které jsou iPhony dosud příliš drahé.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení