Menu

Přidejte si ke smartphonu funkci bezdrátového nabíjení

20.04.2017 13:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přidejte si ke smartphonu funkci bezdrátového nabíjení

Přidejte si ke smartphonu funkci bezdrátového nabíjení | foto: CHIP

Nejnovější smartphony podporují pohodlné bezdrátové nabíjení pomocí přenosu energie podle standardu Qi. Pokud váš smartphone funkci bezdrátového nabíjení nepodporuje, můžete mu ji dodat dokoupením tzv. Qi receiveru. 

Jde o tenkou destičku, která je vybavena konektorem microUSB nebo Lightning – podle toho, jakým portem je vybaven váš smartphone. K němu tuto destičku připojíte. QI receiver je velmi štíhlý, takže ho snadno umístíte na zadní stranu smartphonu a můžete ho ještě přikrýt krytem smartphonu. Ten ale také musí být tenký, aby nenarušil proudění energie. Alternativou je pak speciální kryt pro mobilní telefon, který je Qi technologií přímo vybaven. Ten je samozřejmě vyroben tak, aby nebránil průchodu energie a přímo padl na daný model smartphonu. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení