Menu

Připravte se na aktualizaci: poslední novinku WhatsAppu rozhodně budete potřebovat

11.07.2022 14:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Připravte se na aktualizaci: poslední novinku WhatsAppu rozhodně budete potřebovat

Připravte se na aktualizaci: poslední novinku WhatsAppu rozhodně budete potřebovat | foto: Anton / Pexels

Pokud používáte WhatsApp na více zařízeních, jistě víte, jak náročné to je. Nedávno WhatsApp umožnil simultánní chod aplikace na počítači a na mobilu (ve webovém rozhraní až na třech prohlížečích). A teď se blíží další vyhlížená novinka, která zpříjemní fungování stovkám milionů uživatelů po celém světě.

Aplikace WhatsApp plánuje velké změny. Novou funkcí, kterou chce služba vlastněná společností Meta zavést ve verzi 2.22.15.13, je možnost simultánního fungování na dvou mobilních telefonech. Možná to znáte, pokud používáte dva a více mobilů (třeba pro práci atp.), ale potřebujete být na příjmu na WhatsAppu, vždy po přihlášení na jednom telefonu se musíte z toho druhého odhlásit. U opětovného přihlášení na jednom z přijímačů se koloběh opakuje.

WhatsApp konečně zlomí prokletí

Tento otravný kolotoč neustálého odhlašování a přihlašování by měl ale brzy skončit. WhatsApp se totiž konečně odhodlá k tomu, aby umožnil uživatelům používat aplikaci v jeden čas na dvou telefonech zároveň. Jak informoval server WABetaInfo, uniklé materiály z beta verzí WhatsAppu ukazují možnost spojit s účtem jeden další mobilní přístroj; chatovací historie se přitom přenese prakticky jedna ku jedné. Proces by měl být rychlý, bude stačit jenom pár minut k přenesení a zkopírování vaší historie chatování.

Zatím není přesně jasné, kdy by měl WhatsApp očekávanou novinku uvolnit. V tuto chvíli jde pouze o únik z některé z připravovaných verzí messengerové aplikace. Když budou mít uživatelé štěstí, dočkají se ještě v tomto roce. Vzpomeňme ale, jak dlouho trvalo WhatsAppu přinést reakce na zprávy ve formě emotikon.

V aktuální verzi 2.22.14.75 WhatsApp nabízí možnost připojit k vašemu účtu až tři počítače, například domácí PC, laptop a stroj v práci, respektive až tři prohlížeče. Stačí abyste na displeji počítače oskenovali QR kód, který vás automaticky přihlásí. Svá připojená zařízení můžete přehledně zkontrolovat v aplikaci WhatsApp > Nastavení > Propojená zařízení.

Zdroj: WABetaInfo, PhoneArena

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení