Menu

Program pro přípravu 3D tisku

12.02.2016 10:54 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Program pro přípravu 3D tisku

Program pro přípravu 3D tisku | foto: CHIP

Firma 3Dwiser uvedla sedmou verzi programu pro přípravu 3D tisku netfabb Professional 7 a Enterprise 7. Programy si poradí s importem dat z řady profesionálních CAD aplikací, kontrolou i opravou 3D modelů, generováním efektivních podpor, stejně jako s optimalizací tisku či jeho naceněním. 

V oblasti profesionální aditivní výroby (3D tisku) si německý netfabb získal renomé, které vyústilo loňskou akvizicí ze strany společnosti Autodesk. Program se netfabb se stále vyvíjí a jeho sedmá verze přinesla několik novinek:

 

  • Modul pro import dat z více než 20 nejrozšířenějších CAD aplikací (Autodesk Inventor, CATIA, ProE, SolidWorks atd.) je nově přímou součástí aplikace. Umožňuje 3D data spolehlivě převést do formátů určených pro 3D tisk – a to včetně nejmodernějšího formátu 3MF.
  • Nové funkce pro interaktivní vytlačování povrchové sítě 3D modelu, včetně jejího zahušťování, umožňují snadnou opravu povrchů, například u skenovaných objektů.
  • Automatická detekce kolizí nyní funguje s různými vzdálenostmi.
  • Objekt lze orientovat s ohledem na minimalizaci spotřeby materiálu.
  • Volitelný modul pro pokročilé generování podpor umožňuje provádět lokální úpravy ručně či s použitím přizpůsobitelných skriptů. Uživatelé mohou zvolit různé typy podpor v různých částech modelu a zvládnou tak tisk i silně asymetrických objektů.

 

Verze netfabb Professional obsahuje všechny pokročilé funkce a volitelná rozšíření, zahrnuje jednu licenci. Stejnou funkčností disponuje i verze Enterprise s firemním licencováním, včetně plovoucí síťové multilicence. Obě aplikace je možné provozovat na platformách Windows, Mac OS i Linux (v 32bitové či 64bitové variantě). Další informace o novinkách a funkcích řešení netfabb Professional 7 a Enterprise 7 najdete na webu společnosti  3Dwiser.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení