Menu

První blockchainový telefon

23.10.2018 11:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První blockchainový telefon

První blockchainový telefon | foto: CHIP

HTC představilo světově první blockchainový telefon EXODUS 1. Fanoušky čeká bezpečnost i unikátní systém obnovení klíčů. Ke spolupráci na rozvoji technologie zve společnost i vývojáře třetích stran a krypto komunitu.

Společnost HTC spustila období předběžného přístupu ke svému prvnímu blockchainovému telefonu EXODUS 1. Smartphone je vybaven zónou, která je zabezpečená a oddělená od systému Android. Zde budou uloženy klíče od kryptoměn, NFT cenností a v blízké budoucnosti i klíče od uživatelských dat uložených v blockchainové síti. Revoluční je unikátní systém obnovení klíčů Social Key Recovery, vyvinutý pro případ ztráty nebo odcizení telefonu. Řeší i situaci, kdy majitel zapomene svůj kód. HTC EXODUS 1 je možné předobjednat na stránkách www.htcexodus.com za 0,15 BTC, nebo 4,78 ETH. Odesílání prvních kusů je plánováno na prosinec 2018.

phone-components-desktop-nahled

Specifikace:

Paměť

6 GB RAM, 128 GB úložiště

Operační systém

Android O

Procesor

Qualcomm Snapdragon 845 mobile platform

Odolnost

IP68

Displej

6″, Quad HD+, 18:9

Fotoaparát

16MPx duální fotoaparát s funkcí Zoom

8MPx duální selfie fotoaparát s efektem bokeh

4K video, 60fps

Baterie

3500mAh

Cena

0.15 BTC / 4,78 ETH

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení