Menu

První desktopy Asus s Intel Ivy Bridge

02.05.2012 10:17 | Redakce Chip + Přidat komentář
Asus představil novou řadu desktopů osazených třetí generací procesorů Intel Core, kódově označené Ivy Bridge. Tyto počítače jsou určeny jak hráčům her, tak profesionálním uživatelům a najdeme mezi nimi jak klasické skříňové modely, tak varianty s integrovaným displejem, tzv. All-in-one počítače.

Herní desktop ROG TYTAN CG8580

Inspirací pro linie herního počítače ROG TYTAN CG8580 byly tvary ponorek a tajných bitevních lodí. Přímo na skříni dektopu je k dispozici ukazatel DEFCON, který uživatele informuje o aktuálních režimech přetaktování systému pomocí několika červených a modrých LED diod. Za zmínku stojí i mechanická dvířka, v nichž se nachází pozice pro optickou jednotku a hot swap pevné disky.

Uvnitř desktopu se nachází procesor Intel Core i7-3770K pracující na frekvenci 4,6 GHz. Zajímavostí je tlačítko Turbo Gear, které slouží k okamžitému přetaktování bez nutnosti restartu počítače či provádění úprav nastavení systému BIOS. Technologie Smart Digi+ spolupracuje s jednotkou TurboV Processing Unit na extrémním navýšení výkonu procesoru formou přetaktování i následném účinnějším řízení této funkce.

Novinka je vybavena grafickou kartou Nvidia GeForce GTX680 s 2 GB GDDR5 grafické paměti a technologií 3D Vision Surround, která umožňuje připojení až čtyřech monitorů. Technologie Adaptive Vertical Sync dokáže optimalizovat snímkovací frekvenci a zprostředkovat obraz v rozlišení až 2560 × 1600 bodů.

Díky použité dvojici 128GB SSD disků SATA 3 s podporou RAID 0 lze k datům přistupovat čtyřikrát rychleji než v případě běžných pevných disků. Pětisměrná ventilace a systém vodního chlazení zajišťují  účinný a bezhlučný odvod tepla.

O zvuk sestavy se stará technologie Dolby Surround Sound a zvuková karta Xonar DX, která ve srovnání s integrovanými zvukovými řešeními poskytuje mnohem čistší zvuk. Technologie Wi-Fi Go! pak umožňuje přehrávání multimédií na přenosných zařízeních, jako jsou smartphony, tablety a notebooky.

Domácí zábava s All-in-One PC ET2411 a ET2701

Model ET2411 představuje počítač ukrytý v monitoru o velikosti 23,6" s Full HD displejem a LED podsvícením. Grafický výkon obstarává samostatná grafická karta Nvidia GeForce GT630M. Počítač je vybaven rovněž optickou jednotkou Blu-ray.

ET2411 lze ovládat prostřednictvím intuitivního multidotykového rozhraní. Pomocí dalšího softwaru s podporou dotykového ovládání mohou uživatelé poslouchat hudbu a prohlížet si videa i obrázky. Nízkoprofilový stojan obsahuje systém pro organizaci kabelů, který se postará o pořádek na pracovním stole.

Model ET2701 je vybaven 27" Full HD LED displejem s rozlišením 1920 × 1080m, jehož tloušťka u okrajů činí 3 cm, zatímco v nejširším bodě dosahuje 7 cm. Pozorovací úhly panelu s technologií VA jsou 178˚, takže uživatelé uvidí obraz ze všech stran. Grafická karta Nvidia GT640M zaručuje dostatečný herní i multimediální výkon.

Oba All-in-One počítače ET2411 a ET2701 využívají zvukovou technologii SonicMaster. U dokonale vyladěného digitálního signálu je každý tón reprodukován precizně a s nulovým zkreslením. Technologie DTS Surround Sensation ll vylepšuje vokály a zvuky o nízké frekvenci, takže i při poslechu ze sluchátek či integrovaných reproduktorů dokáže nabídnout realistický 3D vícekanálový zvuk. O hluboké basy se stará 10W subwoofer.

Modely ET2411 a ET2701 mohou sloužit také jako TV nebo monitory. U televize s podporou rozhraní Plug N’ Play mohou uživatelé připojit kabel a sledovat TV, přičemž ke změně programu lze využít přibalené dálkové ovládání. Tato univerzální PC jsou vybavena i vstupními konektory HDMI a VGA, takže je lze využít rovněž jako 24" nebo 27" Full HD LED monitory pro notebooky nebo herní konzole.

Multimediální počítače CG8270 a CM6870

Provedení modelu CG8270 umožňuje snadný přístup k horním vstupním a výstupním portům. Skříň je vybavena panelem z broušeného hliníku a výraznými otvory pro ventilaci vzduchu. Křivky počítače CM6870 charakterizují jednoduché linie a leštěný tmavý povrch.

Stolní počítače CG8270 a CM6870 disponují vysokým výkonem díky grafické kartě s podporou 3D, rozhraní DirectX 11, optické jednotce Blu-ray i 7.1kanálovému prostorovému zvuku. Data je možné sdílet prostřednictvím řady vstupních a výstupních portů, jako je USB 3.0 a SATA 6G, nebo pomocí 3GB webového úložiště Asus WebStorage. Externí zařízení, jako jsou smartphony, tablety a fotoaparáty, lze s technologií AI Suite II nabíjet až dvakrát rychleji, a to dokonce i v době, kdy je počítač vypnutý.

Chlazení komponent obou desktopů zajišťuje technologie Smart Cooling snižující teplotu systému až o 11,4 °C a technologie Q-Fan, která inteligentně přizpůsobuje rychlost ventilátoru procesoru v závislosti na zatížení systému. Technologie Asus Instant On navíc nabízí režim Eco, který lze aktivovat jediným tlačítkem a zajišťuje významnou úsporu energie. Tato funkce rovněž umožňuje vrátit se k práci z režimu spánku během 2 sekund, přičemž vaše data budou vždy v naprostém bezpečí.

Ze softwaru stojí za zmínku program Asus Audio Maker, který umožňuje uživatelům snadno stříhat, mixovat a vytvářet své vlastní hudební skladby, aniž by museli být technickými experty. Takto vytvořené zvukové klipy je možné začlenit i do skladeb a videa a jednoduše je sdílet on-line.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení