Menu

První interaktivní dotykový projektor Epson v Česku má ZŠ Lupáčova

22.10.2014 17:08 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První interaktivní dotykový projektor Epson v Česku má ZŠ Lupáčova

První interaktivní dotykový projektor Epson v Česku má ZŠ Lupáčova | foto: CHIP

První instalace nového projektoru řady EB na ZŠ Lupáčova doplňuje systematičtější využití elektronických učebnic

img-20141022-105230-nahled

Žáci a učitelé žižkovské základní školy Lupáčova mohou nyní využívat novou podobu interaktivní výuky (podívejte se na video). Dosud používané interaktivní tabule totiž doplnil dotykový projektor EB-595Wi od společnosti Epson. Škole má tato technologie, nezávislá na nástrojích pro vytvoření výukového obsahu, doplnit stávající elektronické učebnice o nový rozměr kvalitní interaktivní projekce.

Model EB-595Wi, který byl ve škole instalován, je součástí nové řady vzdělávacích projektorů s velmi krátkou projekční vzdáleností představující vůbec první dotykové interaktivní produkty své řady. Nabízí výhody technologie Epson 3LCD, která zajišťuje vysokou kvalitu snímků a reálný obraz i za denního světla. Díky stejně vysokému výkonu bílého i barevného světla poskytuje jasnější barvy. Tato technologie rovněž eliminuje barevné záblesky a duhový efekt, čímž zabraňuje předčasné únavě, která je ve vyučování nežádoucí.

 Ředitel základní školy v Lupáčově ulici na Žižkově Ing. Milan Hausner je velkým průkopníkem a zastáncem informačních technologií ve školách. Není proto divu, že instalace prvního dotykového projektoru EB-595Wi společnosti Epson proběhla právě zde. „ZŠ Lupáčova je známá tím, že se vždy snažila držet krok s dobou. Měli jsme první interaktivní tabuli na evropském kontinentu, všechny třídy jsou vybaveny projekční technikou a připojením k internetu. Nákup prvního interaktivního dotykového projektoru pro nás tedy byl další logickou volbou a také výzvou,“ říká Ing. Milan Hausner, ředitel ZŠ Lupáčova. „Rozhodujícím posunem vpřed není v tomto případě technologie sama, ale především nové formy prezentace vzdělávacího obsahu. Jestliže jsme se rozhodli využívat ve větší míře elektronické učebnice a vnesená mobilní zařízení žáků (BYOD), o to více potřebujeme spolehlivou výkonnou projekční techniku nezávislou na tom, v jakém programu byl výukový obsah vytvořen. Jádrem činnosti školy ale nemůže být technologie samotná, nýbrž  výukový obsah, který je kdykoli zpřístupněný všem žákům bez rozdílu věku a technologického vybavení. Kvalitní projekční technika je k tomu však zcela nezbytným předpokladem,“ doplňuje Hausner.

img-20141022-110202-nahled

Projektor EB-595Wi pracuje díky technologii 3LCD při relativně nízké teplotě, je velmi tichý a nemá prakticky žádné pohyblivé součásti, které by v budoucnu třeba bylo nutné opravovat či vyměňovat. Navíc je o 25 % energeticky úspornější než projektory s DLP  technologií. Ve škole Ze také realizuje projekt úsporné regulace v této oblasti.

img-20141022-110802-nahled

Učitelé mohou díky dotykovému ovládání snadno a rychle pracovat s promítaným obrazem a vytvářet tak prostřednictvím výukového obsahu zajímavější a poutavější výuku. Teprve využití vlastních vnesených zařízení žáků se vzdělávacím obsahem přinese bezprostřední zapojení do výuky. Interaktivní vlastnosti projektoru a jeho uživatelsky přívětivé ovládání umožní velmi dobře ovládat nejen vlastní výukové objekty učitelů, ale i celou řadu simulací, animací či videí prostřednictvím online připojení. Roman Vejražka, Business Account Manager pro projektory společnosti Epson Europe, k tomu uvedl: „Snažili jsme se škole nabídnout projektor, který by vyhovoval jejím potřebám. Tedy aby se náklady spojené s jeho pořízením škole co nejdříve vrátily a výdaje spojené s jeho provozem byly minimální. Zároveň jsme hledali zařízení, které nabízí nejmodernější dostupné technologie. Kromě úspory a interaktivity projektor EB-595Wi nabízí také možnost bezdrátového připojení, které společně s aplikací iProjection usnadňuje sdílení obsahu z celé řady chytrých zařízení.“

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení