Menu

První křest eknihy

21.05.2012 10:14 | Redakce Chip + Přidat komentář
Oblíbená knižní série „Mládí v hajzlu“ pokračuje a to v moderní podobě. Novému provedení odpovídá obsah i způsob uvedení na trh. Elektronickou verzi knihy „Mládí furt v hajzlu“, která poprvé předchází vydání tištěné, na veletrhu Svět knihy pokřtily Palmknihy společně s nakladatelstvím Jota.

V klasické knižní podobě přijde kniha na trh až začátkem prázdnin. Šlo o vůbec první oficiální křest elektronické knihy v České republice. Milovníci elektronických knih se tak mohou jako první dozvědět, jak sága z pera amerického spisovatele C. D. Payne dopadne. Kniha od nakladatelství Jota je od dnešního dne k dostání na Palmknihách. Prvních šest dílů je v nabídce již několik měsíců.
Kniha byla netradičně pokřtěna na letošním ročníku veletrh Svět knihy. Skleniček na šampus tentokrát naplněných těstovinovými písmenky se kromě zástupce distributora a nakladatele ujala také kmotra knihy zpěvačka Lenka Nová.
Přednostní vydání knihy v elektronické podobě podle všech zúčastněných dobře koresponduje i s děním v knize. Díl „Mládí furt v hajzlu“ totiž není sedmým pokračováním humorné ságy, ale spíše novým začátkem. Hlavní postavou tentokrát není Nick Twisp, ale jeho syn Scott. Je to patnáctiletý sexuálně nezkušený mladík, který žije v současné době plné mobilů a internetu. Představuje pokračovatele Nickova dobrodružství v moderní podobě, kterému odpovídá i symbolický přechod knihy z papíru do digitální podoby.  V knize se navíc po letech potkají i původní hrdinové, takže o nečekané situace a zvraty nebude nouze.

Mládí furt v hajzlu - Deník Nickova syna Scotta Twispa

Jdeo o spletité a zábavné osudy rodu Twispů v deníku pubertálního potomka hlavního hrdiny série. Scottovi je patnáct a dosud nepoznal slasti sexuálního života, což je samo o sobě důvodem k depresi. Teď se ale navíc jeho naprosto trapný otec (jinak též nechvalně proslulý rozvraceč pokojných životů Nick Twisp) rozhodne, že se s celou rodinou odstěhuje do Hollywoodu, kde se hodlá stát hvězdou vlastního televizního seriálu. Scott najednou přijde o všechny své kamarády a dostatečnou útěchou mu není ani život v luxusním sídle bratrance Tylera, bývalé hvězdy amerického fotbalu a nyní multimilionáře neustále obklopeného zástupy spoře oděných krasavic. Ke všemu seženou rodiče Scottovi brigádu – má otročit jako produkční v otcově pořadu. A tady objeví světélko v temnotách – krásnou Azuru, dceru filmové hvězdy a otcova dávného soka Trenta Prestona, která se uchází o roli v seriálu. Idylka ovšem vydrží pouze do chvíle, kdy se objeví Nickova velká láska z mládí Sheeni Saundersová se synem, pohledným a neuvěřitelně okouzlujícím Frankem. City rodičů mladých hrdinů se začínají opětovně probouzet a k tomu se ještě na internetu objeví kniha z pera jistého pochybného individua jménem Vijay Joshi, která odkrývá řadu nepříjemných tajemství z jejich minulosti.  A že je opravdu co číst. Zkrátka jeden průšvih za druhým. Má-li Scott konečně přijít o panictví, získat ženu svého srdce a dobýt světovou slávu, bude muset nasadit veškerou pověstnou twispovskou vynalézavost.

Autor C. D. Payne

C. D. Payne (*1949 Ohio) je americký volnomyšlenkářský spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu (Nakladatelství JOTA). Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf, stavitel vlastního domu aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Franciska.  V Nakladatelství JOTA dále vyšly knihy: Holubí mambo (1999), Americké krásky (2006), Neviditelný (2012).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení