Menu

První USB flash disk s kapacitou 256 GB

20.07.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Kingston Data Traveler 300

První USB flash disk s kapacitou 256 GB

Kingston Data Traveler 300

Kapacita 256 GB je od nynějška dostupná i v podobě USB flash disku. Prvním ohlášeným flash diskem s touto kapacitou je Kingston Data Traveler 300. Pro lepší představu se na tento disk vejde například 54 DVD disků, 365 kompaktních disků, nebo 51 000 fotografií ve vysokém rozlišení 10 megapixelů. Kromě vysoké kapacity nabízejí tyto disky i možnost chránit data pomocí hesla. Jediným zádrhelem je prozatím ohromná cena, která byla stanovena na 20 200 Kč včetně DPH.

Výrobce v tiskové zprávě uvádí, že přenosová rychlost čtení má hodnotu 20 MB/s a přenosová rychlost zápisu se pohybuje na úrovni 10 MB/s. Rozměry disku jsou 71 x 16,9 x 22 mm. Pro lepší ochranu je USB konektor skryt v těle flash disku.

Disk Kingston DataTraveler 300 je k dispozici pouze s kapacitou 256 GB a vztahuje se na něj pětiletá záruka a nepřetržitá technická podpora zákazníků. Tento model řady Kingston DataTraveler se bude dodávat pouze na objednávku - zákazníci, kteří si jej budou chtít zakoupit, mohou objednávky podávat u velkého množství prodejců a internetových obchodů.

Zdroj: Kingston

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení