Menu

QNAP TS-410 Turbo NAS

04.10.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
4diskový NAS s cenou pod 10 000 Kč

QNAP TS-410 Turbo NAS

4diskový NAS s cenou pod 10 000 Kč

Společnost UMAX přináší na náš trh nový NAS server QNAP TS-410, který má být zajímavý hlavně kombinací bohatých funkcí a nízké ceny, která je stanovena na 9 999 Kč vč. DPH. NAS servery jsou dnes oblíbené v malých a středních firmách, ale pomalu se prosazují i do domácností. 4diskové NAS servery určené pro 3,5" SATA disky se však kvůli vyšší hlučnosti hodí spíše do pracovny než do obývacího pokoje, i když jJednou z výhod QNAPu TS-410 je možnost osazení rovněž menšími notebookovými 2,5" disky, které sníží hlučnost.

QNAP TS-410 pracuje se čtyřmi pevnými SATA disky, které lze měnit za provozu. Jeho maximální kapacita tak dnes činí až 8 TB (po osazení čtveřicí 2TB disků), udávaná cena je samozřejmě bez jakýchkoliv instalovaných pevných disků, které je třeba dokoupit. QNAP TS-410 používá procesor Marvell 800 MHz a 256MB DDRII paměti a je určen pro nepřetržitý provoz 24 x 7 hodin. TS-410 lze nakonfigurovat pro Raidové pole 0/1/5/6/5+spare/ JBOD a spolu s funkcemi jako je iSCSI Target servis, online RAID capacity expansion a online RAID level migration nabízí dostatek zálohovací kapacity, kterou lze v průběhu času zvyšovat bez nutnosti vypínat server. Pro připojení do lokální sítě nabízí server Gigabitový LAN port. Pro další rozšiřování kapacity serveru nechybí 4 x USB porty a 2 x e-SATA porty.

QNAP TS-410 je kompatibilní se sítěmi v prostředí Windows, Macintosh, Linux i UNIX a dokáže posloužit jako síťové úložiště multimediálních dat (filmy, fotky a hudba). Díky zabudovanému media severu na bázi UPnP/ DLNA (TwonkyMedia) je plně kompatibilní s herními konsolami jako Sony PS3 a Microsoft Xbox 360. Funkce Download Station dovoluje uživatelům stahovat data (Bittorent, HTTP, FTP) vysokou rychlostí z internetu bez použití PC. Server dále poslouží jako File server, FTP server, DDNS podpora, Webový server s instalovaným phpMyAdmin i MySQL a lze jej použít jako tiskový server. Tento model lze rovněž využít jako kamerový monitorovací server s podporou až dvou IP kamer v lokální počítačové síti.

Nový firmware ve verzi 3.1 byl vyvinut s kompletně novým uživatelským rozhraním na bázi AJAXu, které dovoluje snadnější konfiguraci a instalaci těchto zařízení přes webové rozhraní i méně technicky zdatným uživatelům. Koncem říjny by měla být k dispozici i verze firmwaru lokalizovaná do češtiny.

zdroj: www.umax.cz

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení