Menu

Ředitel FBI si přelepuje kameru černou páskou

14.04.2016 10:13 | Karel Kovar + Přidat komentář
Ředitel FBI si přelepuje kameru černou páskou

Ředitel FBI si přelepuje kameru černou páskou | foto: CHIP

Jakmile se někde začne probírat téma „masové sledování“, ihned se od někoho z čmuchacích úřadů objeví názor, že pokud nic neskrýváte, pak se nemáte čeho bát. Jak se ale zdá, někteří představitelé zákona kážou vodu a pijí víno.

Při nedávných rozhovorech na americké Kenyon College vyšlo najevo, že ředitel FBI James Comey si přelepuje na svém počítači kameru černou páskou. V rámci diskuze padlo i oblíbená tvrzení že absolutní soukromí brzdí prosazování práva (viz http://thehackernews.com/2016/04/tape-webcam.html).

Pokud se vám zakrývání kamery zdá bizarní, pak vám musíme připomenout jeden z dokumentů, které unikly díky Snowdenovi. Projekt „Optic Nerve“, který spustila britská tejná služba GCHQ ve spolupráci s NSA přibližně 2 roky pomocí webkamer špehoval 1,8 miliónu uživatelů a získal tak neuvěřitelné množství dat (http://www.theguardian.com/world/2014/feb/27/gchq-nsa-webcam-images-internet-yahoo).  

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení