Menu

Retina displej u MacBooku Pro

18.06.2012 08:41 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nový 15palcový MacBook Pro se může pochlubit displejem s vysokým rozlišením – tzv. Retina displejem, který má rozlišení 2880 x 1800 bodů. Kromě toho samozřejmě využívá nové procesory Intel Core (Ivy Bridge) a nabízí řadu dalších novinek.

Apple MacBook Pro se dále bude dodávat jen s čistě flashovým úložištěm a čtyřjádrovými procesory Core i7 (Ivy Bridge). Kompletně přepracovaný MacBook Pro je tenký jen 1,8 cm a váží 2 kg.

Retina displej má zdaleka nejvyšší rozlišení ze všech notebooků. Jeho více než 5 miliónů pixelů je o 3 milióny víc, než má HD televize. Při 220 pixelech na palec má Retina displej takovou hustotu zobrazovacích bodů, že lidské oko z normální sledovací vzdálenosti nedokáže jednotlivé pixely rozlišit. Text a grafika díky tomu vypadají ostře.

Retina displej používá technologii IPS, která zaručuje 178stupňový zorný úhel, a má o 75 procent méně odrazů a o 29 procent vyšší kontrast než předchozí generace.

Notebooky mají samostatnou grafiku NVIDIA GeForce GT 650M, až 16 GB 1600MHz paměti RAM a až 768 GB flashového úložiště. Dva porty Thunderbolt a dva porty USB 3.0 umožňují připojit několik displejů a vysoce výkonných zařízení a nový port HDMI umožňuje rychlé připojení k HD televizím. Baterie MacBooku Pro vydrží při práci v bezdrátové síti až 7 hodin.

MacBook Pro je dále vybaven kamerou FaceTime HD, skleněným  trackpadem s technologií Multi-Touch, podsvícenou klávesnicí plné velikosti, dvěma mikrofony, vylepšenými reproduktory, bezdrátovým rozhraním Wi-Fi  802.11n, které podporuje tři přenosové proudy, a tenčím napájecím portem MagSafe 2.

Nový 15palcový MacBook Pro s Retina displejem je k dispozici v obchodě Apple Online Store (www.apple.com), v prodejnách Apple Store a u autorizovaných prodejců společnosti Apple. 15palcový MacBook Pro je k dispozici s 2,3GHz čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 s přetaktováním technologií Turbo Boost až na 3,3 GHz, s 8 GB paměti a 256 GB flashového úložiště za 58 490 Kč a s 2,6GHz čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7, s 8 GB paměti a 512 GB flashového úložiště za 74 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení