Menu

Reversi pro iPhone

29.07.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Češi v programování pro iPhone opět bodují

Reversi pro iPhone

Nejpopulárnější aplikací pro chytrý telefon iPhone společnosti Apple se 28. června stala víceuživatelská logická hra Multiplayer Reversi vyvíjená českou společností Geewa. Zaměstnanci společnosti Apple tuto hru rovněž označili za "Staff Pick", tedy hodnou pozornosti.

Interaktivní aplikace nevyžaduje instalaci speciálního software ani jiný zásah do telefonu a je k dispozici zdarma. Hru Reversi tak mohou hrát proti sobě lidé na různch místech světa, přímo ve hře je k dispozici i textový chat pro komunikaci s protihráčem. Aplikace obsahuje i jednouživatelský režim, kdy soupeřem je samotný iPhone.

Zájemci o hru stačí ve webovém prohlížeči iPhone zadat adresu www.geewa.com a Reversi se objeví v nabídce. Je také možno rovnou navštívit hru samotnou na stránce http://gc001.geewa.com/games/reversi/ajax/iphone/ -- Multiplayer Reversi funguje i s webovým prohlížečem na PC, na herní konzoli Nintendo Wii či v set-top boxu pro IPTV.

Oficiální, průběžně aktualizovaný žebříček nejpopulárnějších webových aplikací pro iPhone je k dispozici na stránce http://www.apple.com/webapps/index_top.html a oficiální žebříček nejpopulárnějších her přináší stránka http://www.apple.com/webapps/games/index_top.html. „Úspěch betaverze hry Reversi pro iPhone potvrzuje, jak je důležité nabídnout uživatelům víceuživatelské hry bez jakýchkoli překážek (instalace software nebo síťového připojení a podobně),“ říká Miloš Endrle, ředitel společnosti Geewa. „Stačí poslat výzvu SMSkou kamarádovi kamkoliv do světa a za pár sekund již hrajete proti sobě.“ 

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení