Menu

Rokkr: proč je bezplatné mediální centrum tolik úspěšné

03.02.2021 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Rokkr: proč je bezplatné mediální centrum tolik úspěšné

Rokkr: proč je bezplatné mediální centrum tolik úspěšné | foto: MatthewKeys/Foter.com

Rokkr je nová univerzální aplikace pro streamovací služby, která sdružuje veškerý multimediální obsah od různých poskytovatelů. K dispozici je také stylové uživatelské rozhraní a díky rozšířením lze obsah podle potřeby upravovat.

Co se týče streamování obsahu, Rokkr je nyní jednou z nejvíce vyhledávaných aplikací. Tato aplikace už zaznamenala několik set tisíc stažení z online platforem a v žebříčcích oblíbenosti se umísťuje na předních místech.

Streamovací media centrum musí být po instalaci nejprve nakonfigurováno. Poté lze využít například oficiální URL Watched.com a nakonec zvolit balíček Watchup-Bundle.

Po dokončení instalace a nastavení najdete sbírku populárních filmů a seriálů s odkazy na Netflix, Amazon, iTunes a další služby streamovaného obsahu, odkud můžete jednotlivé tituly legálně sledovat. Pokud tedy střídáte více poskytovatelů streamingu, aplikace nabízí dobrý přehled, co jednotlivé služby aktuálně nabízejí.

Můžete si také instalovat balíčky i od jiných poskytovatelů nebo si s určitými znalostmi programování vytvořit balíček vlastní. Je ale zapotřebí jisté opatrnosti, abyste nepoužívali zdroje s obsahem chráněným autorskými právy.

Stáhněte si: Rokkr

rokkr-logo

Rokkr – mediální centrum pro streaming obsahu

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace pro celou řadu platforem nabící bezplatný streaming filmů a seriálů. Je k dispozici pro Android, iOS, Windows, macOS a Linux.

Stáhněte si

 

Klady
rozšiřitelný prostřednictvím balíčků
přehledný design

Rokkr: co za tím stojí

rokkrandroid

Mediální centrum shromažďuje streamovací odkazy na Netflix a další poskytovatele obsahu v jedné aplikaci. | Zdroj: Rokkr

Aplikace Rokkr připomíná kontroverzní mediální centrum Vavoo.tv a další hit minulého roku: Watched. Ani není divu, za aplikací je stejný vývojář.

Balíčky URL pro Rokkr a kompatibilní s Watched lze na internetu najít v hojném počtu. Abyste se vyhnuli problémům, neměli byste ale používat sady z pochybných zdrojů, zejména pokud obsahují placený obsah zdarma. Aplikaci ale můžete legálně používat prostřednictvím oficiálního balíčku Rokkr/Watched (watched.com).

Pokud máte trpělivost a předchozí zkušenosti s programováním, můžete si také vytvořit vlastní balíčky pro rozšíření obsahu. Vše, co k tomu potřebujete, najdete v repozitáři vývojáře na platformě GitHub.

Je Rokkr, případně Watched legální?

Ano, Rokkr nebo Watched je v zásadě legální. Samotná aplikace ale nenabízí žádný streamovaný obsah, jde v podstatě jen o agregátor. Obsah je nejdříve potřeba přidat pomocí adres URL a doplňků v podobě balíčků. Kromě oficiálních a legálních adres URL ale existují i nelegální doplňky, které většinou pocházejí z pochybných zdrojů, jsou chráněné autorskými právy a obvykle nabízejí bezplatný obsah. Takové zdroje z URL balíčků mohou být nezákonné.

Praktické mediální centrum pro streaming obsahu

Rokkr je v podstatě velmi podobný browseru. Je užitečný pro přímé zjištění, u kterého poskytovatele streamingu je konkrétní film nebo seriál k dispozici, Dobré jsou i odkazy na upoutávky, takže je nemusíte hledat na YouTube. Aplikace vypadá hezky a běží hladce, někdy může působit trochu zmateně a nestabilně.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.