Menu

Rychlá a odolná

11.03.2019 10:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Rychlá a odolná

Rychlá a odolná | foto: CHIP

Společnost Sony vyvinula paměťovou kartu CFexpress Type B (CEB-G128), která se má vysokou čtecí rychlost a to až 1700 MB/s  a rychlost zápisu dosahuje až 1480 MB/s. Jde navíc o kartu TOUGH, takže je i mimořádně odolná.

Paměťová karta CFexpress Type B (CEB-G128)se hodí pro profesionální a průmyslové využití. Rychlost čtení u ní dosahuje až 1700 MB/s při čtení. Byla navržena na základě nové specifikace, která zahrnuje nejnovější rozhraní PCIe 3 Gen3, standardizované asociací CompactFlash Association.  Karta CFexpressnabízí kapacitu 128 GB. Plánuje se ale také výroba modelů s vyšší kapacitou 256 GB a 512 GB, které budou uvedeny na trh později.

Karta je přibližně třikrát rychlejší než zatím nejrychlejší paměťová karta CFast od Sony (s čtecí rychlostí 530 MB/s). S rychlostí zápisu dosahující až 1480 MB/s splní tato karta i budoucí požadavky na bezpečné průmyslové ukládání dat, ale i požadavky profesionálů při zachycování snímků ve vysokém rozlišení nebo videí s vysokým rozlišením.  

Kromě karty představila společnost Sony i novou čtečku karet CFexpress Card Reader MRW-G1, která je pro paměťové karty Sony CFexpress Type B optimalizovaná a využívá vysokých čtecích i zápisových rychlostí této karty. Tato čtečka je rovněž kompatibilní s kartou Sony XQD série G a série M.

Paměťová karta CFexpress Type B je výjimečně pevná a podle Sony trojnásobně překonává standard CFexpress. Při ohnutí je schopná odolat síle 70 N a vydrží pád až z pětimetrové výšky. Karta také odolává vysokým teplotám, rentgenovým paprskům, je antistatická a má ochranu proti UV záření. Software Media Scan Utility automaticky kontroluje paměťovou kartu Sony CFexpress pokaždé, když ji připojíte k počítači prostřednictvím čtečky MRW-G14. Software vás bude informovat o stavu vaší karty a dá vám vědět, zda se blížíte limitu karty nebo zda jste ho již dosáhli. Software také umí obnovit omylem smazané soubory včetně snímků v RAWu. Paměťová karta CFexpress Type B od Sony a čtečka CFexpress karet MRW-G1 budou na trhu na začátku léta 2019. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení