Menu

Rychlé a prostorné VelociRaptory

16.04.2012 19:38 | Redakce Chip + Přidat komentář
Řada WD VelociRaptor sdružuje nejrychlejší magnetické pevné disky pro stolní počítače a pracovní stanice. Jejich 2,5“ plotny otáčejí rychlostí 10 000 ot. /min, jsou vybaveny rychlým rozhraním SATA 6 Gb/s a od nynějška je bude možné sehnat s kapacitou až 1 TB. Přes všechny výhody SSD disků tak představují cenově dostupný kompromis mezi vysokou rychlostí a dostatečnou kapacitou.

Disky WD VelociRaptor  jsou navrženy pro výkonné osobní počítače a profesionální pracovní stanice, které vyžadují rovnováhu mezi vysokým výkonem a kapacitou. Kromě výše zmíněné verze s kapacitou 1 TB se budou prodávat i v kapacitách 500 GB a 250 GB. 1TB disky se budou prodávat za cca 7 000 Kč, 500GB budou stát okolo 4 500 Kč a 250GB varianta se bude prodávat za cca 3 300 Kč.
VelociRaptory jsou podle výrobce zkonstruovány tak, aby vydržely dlouhodobý provoz a jsou tak vhodné pro aplikace, které často zapisují data na disk. Právě v tomto ohledu mají oproti SSD diskům výhodu. Výrobce v tiskové zprávě neuvádí přenosové rychlosti, takže doufáme, že vám brzy přineseme recenzi s výsledky testu.
Pevný disk WD VelociRaptor má 2,5palcový formát a je dodáván v rámečku IcePack s vestavěným chlazením a přednastavením pro umístění ve standardních 3,5palcových systémových slotech. Rámeček IcePack udržuje výkonný disk v nižších provozních teplotách i pokud je instalován v počítači s vysokým výkonem nebo v pracovní stanici.Zajímavá je na nich i bezdotyková technologie NoTouch, díky níž se zapisovací hlavičky disku nedotýkají povrchu média disku, což zajišťuje výrazně nižší opotřebení jak hlaviček, tak povrchu plotny a zároveň i lepší ochranu disku při manipulaci a dopravě.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení