Menu

S čipsetem i na hry

06.03.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Jako hlavní novinku letošního CeBITu si firma AMD připravila čipovou sadu - AMD 780G spolu se southbridgem SB700.

S čipsetem i na hry

Jako hlavní novinku letošního CeBITu si firma AMD připravila čipovou sadu - AMD 780G spolu se southbridgem SB700. Loni toto dobou AMD uvedla sadu AMD 690G - jako první čipset po integraci AMD s ATI. Nová sada je ovšem výkonnější, úspornější, podporuje veškeré nové technologie a procesory a jako ostatní čipsty sedmičkové řady má nový a mnohem výkonnější a vybavenější southbridge (podporuje až 6 SATA portů, 12 USB 2.0 portů a také starší rozhraní PATA).

Hlavní předností nové čipové sady je ale velmi výkonná  integrovaná grafika (Radeon HD 3200 kompatibilní s DX 10 !). S integrovanou grafikou se tedy asi poprvé můžete pustit i do hraní náročnějších počítačových her a také na HD video. V čipsetu je zahrnuto UVD, takže si můžete v klidu přehrát Blu-ray disk (podporován je i výstup HDMI). A co je hodně zajímavé - integrovaná grafika je ochotna spolupracovat v rámci technologie Hybrid Graphics i s další grafickou kartou umístěnou ve slotu PCI Express ×16. Tím se může ještě dodatečně navýšit výkon.

Na CeBITu proběhla praktická demonstrace a porovnání s čipovou sadou Intel G35. Srovnání samozřejmě dopadlo lépe pro AMD a svižně běžely i náročné hry. Ovšem těšíme se, až budeme moct vyzkoušet základní desku s novou čipovou sadou u nás v testlabu. 

Pavel Trousil 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení