Menu

Samsung G800

23.10.2007 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nový telefon od Samsungu

Samsung G800

Samsung Electronics Co., Ltd., přední dodavatel v oblasti mobilních telefonů a telekomunikačních zařízení, oficiálně uvádí na trh Samsung G800, telefon třetí generace, který jako první na světě má v sobě zabudovaný fotoaparát s 5 megapixely a 3x optickým zoomem.

Samsung G800 je odpovědí pro zákazníky, kteří potřebují mít perfektní digitální fotoaparát a perfektní multimediální mobilní telefon v jednom přístroji. Optický zoom je dnes běžný ve většině digitálních fotoaparátů, ale Samsung G800 je prvním a jediným telefonem s  fotoaparátem o 5 megapixelech, který tuto kapacitu obsáhne rovněž. Nový G800 je vybaven  vlastnostmi jako rozpoznání obličeje a Wide Dynamic Range (WDR), které jsou dnes hot i u současných digitálních fotoaparátů.  

G800, pyšnící se 3x optickým zoomem a xenonovým bleskem a umožňující přiblížení a výjimečný detail fotografie, přichází také s dalšími novými možnostmi jako jsou panoramatické fotografie, sekvenční focení a makra.

G800 vedle fotografování také poskytuje velmi jednoduchý nástroj pro sdílení obrázků a videí. Navíc Samsung G800 nabízí profesionální funkce úprav videí tak, že lidé mohou svá videa snadněji stříhat, vkládat a editovat. Funkce mobilního blogování uživatelům pomáhají snadno nahrát svojí oblíbenou stránku - User Created Contents (UCC). Fotky a videa lze velmi rychle posílat jiným lidem díky technologii třetí generace mobilů High Speed Downlink Packet Access (HSDPA).

G800 má nové grafické uživatelské rozhraní - Graphical User Interface (GUI), které je intuitivní a jednoduché k použití jako u digitálního fotoaparátu. Displej - On Screen Display (OSD) horizontálně ukazuje náhled různých fotografických funkcí.

G800 má sofistikovaný design - na jedné straně vypadá zakulaceně jako digitální fotoaparát a na druhé straně jako módní mobilní telefon s velkým 2.42 QVGA LCD širokoúhlým displejem. Dovoluje uživatelům používat displej jako u normálního fotoaparátu. 3x optický zoom je uložen uvnitř těla, tím je pak zajištěn užší design přístroje.

Geesund Choi, prezident Telekomunikační Sítě Samsung říká: "Čím je multimegapixelový fotomobil populárnější, tím více roste potřeba jako fotografických funkcí. G800 uspokojí nenaplněné potřeby v kategorii fotoaparátů s pravým designem a funkcemi jako u digitálního fotoaparátu. Skrz rozšířené fotografické funkce a rychlou 3G sítí dovoluje G800 uživatelům zachytit a sdílet ojedinělé momentky."

Po celé Evropě včetně ČR bude G800 podpořen velkou reklamní kampaní a bude k dostání od listopadu za doporučenou cenu kolem 15 000,-Kč (včetně DPH).

Komentář redakce: Optický zoom v mobilech s fotoaparátem musel přijít a popravdě jsme čekali, že to bude o nějaký ten měsíc dříve. Viditelně se však jedná o složitý problém, nainstalovat optiku s proměnným ohniskem. Hned jak se telefon objeví na trhu, připravíme jeho test.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení