Menu

Samsung hledá příčinu: neúspěch Galaxy S21 bude mít následky

20.08.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung hledá příčinu: neúspěch Galaxy S21 bude mít následky

Samsung hledá příčinu: neúspěch Galaxy S21 bude mít následky | foto: Anh Nhat/Unsplash

Vedení společnosti Samsung zatím není spokojeno s prodejními čísly vlajkové lodi Galaxy S21. Podle informací zasvěcených osob proto bude nyní zahájena interní revize, která se blíže zaměří na divizi chytrých telefonů.

Špičkový model smartphonu Galaxy S21 nepřinesl výrobci Samsung očekávaný úspěch. Dosud se tohoto modelu údajně prodalo něco málo přes 13 milionů kusů. V porovnání s předchozími modely Galaxy, kterých se za stejné období prodalo přibližně 20 milionů kusů, je tento průběžný výsledek pro Samsung zklamáním. Jak píše server TheElec ve svém příspěvku "Samsung extends management review of mobile business", bude to nyní mít následky.

Dobře informované zdroje serveru sdělily, že nyní Samsung zahajuje interní revizi. Ta má za cíl odhalit, co je s modelem S21 špatně a zda se v divizi smartphonů neobjevily zásadní problémy. Obvykle se podobná šetření provádějí jednou za čtyři až pět let. Kvůli nastalým problémům se ale jedná o samostatné prověřování.

Galaxy S21: jaké závěry společnost vyvodí?

Samotný Samsung se k těmto informačním únikům zatím nevyjádřil. Jaké budou důsledky na konci prověřování, bude záležet na jeho výsledcích. Možná se výrobce smartphonů v budoucnu zaměří na další funkce a nabídne zákazníkům skutečné inovace. Ústup z trhu ale nelze očekávat. Samsung sice na prodejích v posledním období ztratil, ale stále je jedním z největších výrobců chytrých telefonů na světě.

Zpráva také odhaluje, že Samsung není spokojen se svým dosavadním dodavatelem MediaTek. Od toho odebíral výrobce smartphonů procesory. Už nějakou dobu ale nelze objednávky plnit v plném rozsahu, a to z důvodu nedostatku zdrojů. Samsung by proto mohl v této oblasti hledat jiného partnera.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Rada

    Když nevědí ať udělají anketu mezi zákazníky a zjistí to hned. Někomu vadí cena, malá baterka, velký displej, absence nabíječky,sluchá­tek. Nebo díry na sluchátka atd.

    U mě je to vysoká cena! Koupím raději starší model v akci protože funkce mají stejně stejné, nikdy jsem nekupoval úplně nejnovější model je to zbytečné a drahé.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení