Menu

SanDisk pSSD-P2

07.01.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nové SSD disky pro netbooky

SanDisk pSSD-P2: nové SSD disky pro netbooky

Na výstavě CES představila firma SANDISK novou generaci disků s flash pamětí - Solid-State Drives (SSD) určenou především pro rychle se rozvíjející trh netbooků. Disky jsou označeny jako SanDisk pSSD-P2 a SanDisk pSSD-S2 a mají kapacitu 8, 16, 32 nebo 64 GB a rozhraní Serial ATA. Kromě netbooků se mohou využít i v tiskárnách, POS terminálech, bankomatech a dalších zařízeních, v kterých se využívá pevný disk. SANDISK přitom slibuje, že například 32GB varianta nového SSD disku by měla být cenově srovnatelná s klasickým pevným diskem stejné kapacity.

Podle analytické firmy IDC se dá v tomto roce očekávat, že se prodá 11 milionů netbooků a počet by měl vzrůst až na 40 milionů v roce 2012. SSD disky Gen 2 pSSD firmy SANDISK se začnou prodávat v únoru a jsou založené na flash technologii Multi-Level Cell (MLC) a vyrábí se v Japonské továrně v Yokkaichi společně s firmou Toshiba.

Zdroj: Sandisk, IDC

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení