Menu

SDXC

13.01.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nová generace paměťových karet typu SD

SDXC: nová generace paměťových karet typu SD

Asociace SD Card Association, založená v roce 2000 firmami Panasonic, SanDisk a Toshiba, ohlásila novou generaci paměťových karet typu SD - SDXC (zkratka pro SD eXtended Capacity). Kapacita karet SDXC se bude pohybovat od 32 GB do 2TB

. Standard SDXC bude sloužit jako specifikace jak pro samotné paměťové karty formátu SD o kapacitě přes 32GB, tak pro zařízení, na nichž budou tyto karty provozovány. Nové paměťové karty budou uživatelům nabízet kapacity až do 2 TB při rychlostech čtení/zápisu 104 MB/s (v tomto roce) až 300 MB/sekundu (v budoucnu).

Například společnost Panasonic plánuje uvést na trh paměťovou kartu o kapacitě 64GB, tedy více než má současný dvojvrstvý disk Blu-ray. Tato novinka umožní uživatelům pohodlnější ukládání větších datových objemů. Ceny a dostupnost paměťových karet Panasonic SDXC budou zveřejněny později.

Zdroj: Panasonic a SD Card Association

Pavel TrousilKomentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení