Menu

Servery navržené pro umělou inteligenci

07.12.2017 14:26 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Servery navržené pro umělou inteligenci

Servery navržené pro umělou inteligenci | foto: CHIP

Společnost IBM představila novou generaci serverů Power Systems s nově navrženým procesorem POWER9. Tyto systémy jsou postaveny speciálně pro náročné výpočetní výkony s využitím umělé inteligence.

Nové systémy AC922 Power Systems založené na technologii POWER9 jsou prvními, které jsou založené na technologiích PCI-Express 4.0, Nvidia NVLink a OpenCAPI nové generace, díky čemu dokážou urychlit pohyb dat. Datový tok je tak 9,5x rychlejší, než v případě systémů x86 založených na sběrnici PCI-E 3.0.

photo-1-nahled

Systém byl také navržen tak, aby vedl ke zlepšení výkonu populárních open source softwarových nástrojů jako jsou Chainer, TensorFlow a Caffe, stejně jako k urychlení databáze, jako je Kinetica. V důsledku toho mohou vědci v oblasti dat rychleji vytvářet aplikace s využitím strojového učení ve vědeckém výzkumu, také mohou vytvářet aplikace na detekci podvodů v reálném čase, nebo aplikace určené na analýzu úvěrového rizika.

Procesor POWER9 bude využit i u výkonných superpočítačů Summit a Sierra, které buduje ministerstvo energetiky USA a v datových centrech Googlu. IBM Research vyvíjí širokou škálu technologií pro architekturu Power. Výzkumní pracovníci společnosti IBM s využitím sady PowerAI Distributed Deep Learning Toolkit zkracují časy deep learning ze dnů na hodiny. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení