Menu

Seznam.cz představuje nový vzhled vyhledávání

17.10.2013 15:34 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Seznam.cz představuje nový vzhled vyhledávání

Seznam.cz představuje nový vzhled vyhledávání | foto: CHIP

Seznam.cz se rozhodl upravit vzhled výsledků vyhledávání. Ty budou založeny na velkých náhledech stránek, které jsou poskládány v maticovém zobrazení.

Toto vyhledávání bude určeno primárně pro mobilní zařízení a bude jej používat i nová aplikace Seznam.cz. Na počítačích si jej budou moci vyzkoušet náhodně vybraní uživatelé v ČR a všichni, kdo použijí slovenské hledání na Seznam.sk.

Vizuální stránka hraje v lidském rozhodování velkou roli. Testy opakovaně potvrzují, že náhledy stránek jsou pro lidi při vyhledávání na internetu dobrým vodítkem. Proto je i nový vzhled Seznam.cz Vyhledávání postaven na velkých náhledech webových stránek. Ty navíc nově nejsou řazeny vertikálně odshora dolů, ale využívají maticového systému zobrazení. Vyhledávání je samozřejmě responzivní, aby se přizpůsobilo zařízení, na kterém lidé na internetu vyhledávají. Náhledům stránek nechybí titulky ani úryvky z dané stránky.  Zachována zůstává i většina funkcí fulltextového hledání, včetně našeptávače, opravy překlepů, souvisejících dotazů, miniaplikací jako jsou například převodník měn či kalkulačka, upoutávek na ostatní služby Seznam.cz jako Zboží.cz nebo Počasí.cz a podobně.

seznam-nahled

Seznam.cz nabídne možnost hledání ve slovenštině v novém vzhledu na Seznam.sk. Slovenský web totiž Seznam.cz indexuje již od loňského roku. Nyní tedy nabídne novou doménu pro hledání, která primárně hledá jen slovenské výsledky. „Doména Seznam.sk neznamená, že jsme se rozhodli vstoupit na slovenský trh v nějakém velkém měřítku a že se budeme nyní věnovat rozjezdu našeho podnikání na Slovensku. Seznam.sk chápeme jako jakousi laboratoř. Našim hlavním cílem je vyzkoušet si, jak uživatelé nové hledání přijmou. Na Slovensku si chceme vybudovat a i v budoucnu využívat pár tisícovou uživatelskou základnu k testování produktových novinek ve vyhledávači. Uvidíme, kolik lidí se nám podaří našim hledáním oslovit, a zda to třeba časem nepovede k navýšení konkurenčního prostředí i na slovenském trhu on-line vyhledávání,“ doplňuje Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

Nová mobilní aplikace: Seznam.cz přímo na ploše mobilních zařízení

Nový vzhled vyhledávání bude obsahovat i zbrusu nová aplikace Seznam.cz. Díky ní se lidé jedním kliknutím dostanou přímo na domovskou stránku Seznam.cz a ke všem službám, které používají. Mobilní aplikace funguje jako rychlý a jednoduchý internetový prohlížeč. Doplněna je o řadu zajímavých doplňků, widgetů, umístitelných přímo na plochu mobilních zařízení. Uživatelé tak mohou velmi pohodlně sledovat například aktuální zpravodajství na obsahových službách nebo stav své e-mailové schránky. Od dnešního dne si aplikaci Seznam.cz mohou stáhnout majitelé mobilních telefonů a tabletů s operačními systémy Android. Aplikace pro iOS se připravuje.

Zdroj: TZ Seznam.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Nedá se v tom normálně hledat

  Reakce na alcaq1:
  Hledat podle obrázků OK, pokud hledám kavárnu, hotel nebo restauraci.

  Když hledám technické věci, je mi vzhled webu k ničemu a důležitý je text, který musím projet, jestli je tam o hledané věci zmýnka.
  Jenže když si načtu 100 dlaždic :-) tak to strašně unavuje oči.

  Kterej kretén s tím přišel, toho bych rád poznal.

  Zlatej Google !!!!
  Zřejmě o tom taky napíšu nějaký ten článeček na svém miniblogu http://blog.i-mesto.com
  :-)

  Reagovat na komentář

  už dost!

  Za posledních pár let bylo každé vylepšení ke škodě. Už si seznam.cz mažu.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení