Menu
CHIP Speedtest

Šikovný a bezplatný pomocník pro analýzu systému

09.08.2019 07:00 | Jiří Palyza
Šikovný a bezplatný pomocník pro analýzu systému

SiSoft Sandra je užitečný nástroj pro systémovou analýzu hardwaru i softwaru. Ve své aktuální verzi 2020 Lite je k dispozici zdarma a nabízí více než 60 detekovacích nástrojů.

Program nabízí funkce pro systémovou analýzu, diagnostiku a asistenta pro report. Na trhu existuje už od roku 1995 a uživatelé jej mohou využívat především pro získávání podrobných informací o instalovaném hardwaru, softwaru a připojených periferiích.

K nejvýznamnějším inovacím verze 2020 oproti předchozím patří podpora aktuálních hardwarových komponent a programů, a to včetně nejnovějších modelů procesorů a grafických karet. Kromě toho byl také optimalizován modul benchmarků.

Analýza a optimalizace

Sandra provádí kompletní analýzu celého systému. Program prozkoumá Windows a zjistí informace, které bývají často skryté. Z hlediska komponent provádí analýzu procesoru, grafické karty, čipové sady, rozhraní, tiskáren, zvukové karty, paměti a síťového připojení. Díky integrovaným benchmarkům si uživatelé mohou snadno prověřit výkon svého počítače a porovnat jej s referenčními počítači nebo výsledky testů ostatních uživatelů. Na základě zjištěných údajů Sandra nabídne také možnosti vylepšení.

Bezplatnou verzi Sisoft Sandra 2020 Lite si lze stáhnout z webových stránek výrobce https://www.sisoftware.co.uk/download-buy/. K dispozici je samozřejmě i celá řada placených verzí pro firemní nasazení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání